Nowoczesne urządzenia Smart TV pozwalają na udostępnianie różnych treści na szklanym ekranie. Możesz wykorzystać do tego swój telefon i podłączyć go do telewizora. Jeśli więc chcesz w wygodny sposób oglądać zdjęcia, filmy i odtwarzać pliki muzyczne to ten artykuł jest skierowany właśnie do Ciebie. Dowiesz się jak sparować telefon z Android z telewizorem, bezprzewodowo poprzez Wi-Fi.

Na potrzeby dzisiejszego artykułu wykorzystaliśmy telefon marki Samsung Galaxy S6 oraz telewizor Samsung LED55.

  1. Włącz TV. Aby dostać się do ekranu głównego aplikacji i ustawień, naciśnij na pilocie przycisk Smart Hub.
  2. Wejdź do aplikacji klikając na „Ostatnie” a następnie „Polecane aplikacje”. Interfejs użytkownika jest bardzo przejrzysty a aplikacje zostały posegregowane wg. kategorii. Aby znaleźć opcję sparowania telefonu z TV, przejdź do strony/zakładki „Multimedia”, klikając kursorem na strzałkę w prawo. Następnie w kategorii „Moje urządzenia” wybierz „łączenie z telefonem”.

  3. Rozpoczynamy! Upewnij się, że twój telewizor i telefon są podłączone z tą samą siecią.
  4. Telefon w dłoń! Jeśli Twój smartfon jest podłączony do innej sieci, zmień ją, wchodząc w ustawienia Androida i klikając na opcję „Połączenia”. Następnie kliknij „Wi-Fi” i przesuń suwak w pozycję aktywną (w prawą stronę) aby wyświetlić dostępne sieci. Wybierz tę właściwą i poczekaj chwilę aż pojawi się informacja „Połączono”.
  5. Zainstaluj Samsung Smart View 2.0. Następnie przejdź do kolejnego etapu, klikając strzałkę w prawą stronę.
  6. Pobierz mobilną aplikację Samsung Smart View 2.0 na swój telefon z Android. Wejdź do Sklepu Play (na poniższym zrzucie zaznaczono kolorem czerwonym), wyszukaj aplikację i kliknij „Zainstaluj”. Następnie wróć do głównego pulpitu telefonu, otwórz Smart View i zezwól aplikacji na dostęp do informacji o lokalizacji Twojego urządzenia oraz na dostęp do zdjęć, multimediów i plików.
  7. Użyj aplikacji Smart View aby połączyć swój telefon oraz TV. Na ekranie pojawi się kod PIN, który musisz wpisać na swoim smartfonie.
  8. Wpisz kod PIN wyświetlony na ekranie telewizora. Dotknij „połącz z TV” i wybierz odbiornik z listy.
  9. Gotowe! Połączyłeś oba urządzenia. Możesz teraz oglądać na dużym ekranie zdjęcia i filmy zapisane na telefonie.
  10. Dzięki aplikacji Smart View możesz obsługiwać telewizor Samsung bez pilota. Od teraz za pomocą swojego smartfona będziesz mógł zmieniać kanały TV oraz sterować głośnością (kliknij na ikonę pilota, znajdującą się w prawym, dolnym rogu ekranu).

Więcej

https://www.samsung.com/pl/support/smart-view/

https://komorkomat.pl/jak-podlaczyc-telefon-telewizora-3-istotne-rady/

Pytania?

Coś poszło nie tak? Masz pytania? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments