Endomondo

Zdarzyło się Tobie, że podczas wspólnych treningów ze znajomymi Twój telefon tracił sygnał GPS przez co trasa okazywał się zdecydowanie krótsza? Czy Twój smartfon wyłączał się w trakcie pieszych czy też rowerowych wycieczek? Jeśli korzystasz z Endomondo, możesz bez problemu pobrać trasę od swojego znajomego i zaimportować ją do swoich treningów. Chcesz dowiedzieć się jak wyeksportować taki plik? Skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Czynność nie jest skomplikowana więc zaczynamy!

JAK POBRAĆ TRENING?

  1. Uruchom przeglądarkę  internetową na swoim komputerze (w naszym przykładzie posługujemy się Google Chrome) a następnie wpisz w pasku adresu: https://www.endomondo.com/.
  2. Zaloguj się do swojego konta poprzez Facebooka (jeśli posiadasz konto w tym serwisie społecznościowym), konto Google lub podając swój adres e-mail oraz hasło (możesz skorzystać z sugerowanego hasła, które Chrome zapisze na Twoim koncie Google – więcej na ten temat pod LINKIEM bądź utworzyć swoje własne).
  3. Jeśli Twój znajomy udostępnia swoje treningi innym użytkownikom Endomondo (w tym Tobie) to możesz sam pobrać trasę. Wystarczy wyszukać na głównej stronie serwisu trening, który Ciebie interesuje a następnie kliknąć na ikonę strzałki, znajdującej się nad mapą treningu (obok logo Twittera). Na rozwijanej liście menu przejdź do opcji „Eksportuj”.
  4. Wybierz format pliku (TCX lub GPX). Pliki TCX dostarczają bardziej szczegółowych informacji takich jak np. moc czy tętno natomiast plik GPX jest zdecydowanie lżejszy i szybciej można go wczytać. Zatwierdź klikając przycisk „Eksportuj”. Gotowe! Trasa zostanie zapisana na Twoim komputerze w folderze „Pobrane”.

Jeśli Twój znajomy bardzo chroni swoją prywatność i nie udostępnia swoich treningów innym użytkownikom Endomondo (są widoczne tylko dla niego), musisz poprosić go aby sam pobrał plik z trasą (analogicznie jak punktach powyżej) i udostępnił Tobie za pomocą wiadomości e-mail.

JAK ZAIMPORTOWAĆ TRENING?

  1. Zaloguj się do swojego konta poprzez Facebooka (jeśli posiadasz konto w tym serwisie społecznościowym), konto Google lub podając swój adres e-mail oraz hasło.
  2. W górny pasku menu przejdź do zakładki „Dodaj trening”.
  3. Prześlij trening w formie pliku zapisanego w formacie tcx lub gpx. Maksymalny rozmiar pliku to 30 MB. Jeśli sam pobierałeś trening od swojego znajomego, znajdziesz go na swoim komputerze w folderze „Pobrane”. Jeśli otrzymałeś plik od innego użytkownika Endomondo, zapisz go na swoim komputerze. Zatwierdź klikając na przycisk „Dalej”.
  4. Przed zapisaniem treningu wybierz z listy odpowiedni sport. Gotowe!

WAŻNE: Pliki tcx i gpx muszą zawierać dane długości i szerokości geograficznej oraz znaczniki czasu dla każdego punktu ścieżki i mieć maksymalny rozmiar 30 MB. Jeśli brakuje jednego z tych elementów lub jeśli plik zawiera inne nieprawidłowe informacje, import pliku zostanie przerwany.

Więcej

https://support.endomondo.com/hc/en-us/articles/213219528-File-Export

https://support.endomondo.com/hc/en-us/articles/213703847-File-Import

Endomondo - Running & Walking
Endomondo - Running & Walking

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments