Na Facebooku zarejestrowani użytkownicy mogą publikować pojedyncze zdjęcia lub katalogować je za pomocą albumów. Serwis społecznościowy umożliwia szybkie i łatwe pobieranie własnych zdjęć. Problem natomiast pojawia się gdy chcemy zapisać kolekcje fotografii, których nie jesteśmy autorami i właścicielami (zdjęcia na profilach społecznościowych naszych znajomych). Jakkolwiek w obydwu przypadkach pomocna może okazać się wtyczka Down Album dla przeglądarki internetowej Google Chrome. Rozszerzenie współpracuje z popularnymi platformami mediów społecznościowych, takimi jak Facebook, Instagram, Twitter, czy Pinterest. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak szybko pobrać cały album z Facebooka to skorzystaj z naszej dzisiejszej porady krok po kroku. Zaczynamy!

  1. Uruchom przeglądarkę internetową na swoim komputerze. W naszym przykładzie posługujemy się Google Chrome. Wpisz w pasku adresu link do wtyczki Down Album https://chrome.google.com/webstore/detail/downalbum/cgjnhhjpfcdhbhlcmmjppicjmgfkppok?hl=en a następnie dodaj rozszerzenie do przeglądarki.
  2. Otwórz Facebooka i przejdź do albumu ze swoimi zdjęciami lub fotografiami znajdującymi się na koncie Twojego znajomego a następnie otwórz go. Kliknij na ikonę wtyczki, znajdującą się przy pasku adresu, w prawym, górnym rogu ekranu.
  3. Otworzy się okienko menu wtyczki Down Album. Kliknij na przycisk „Normal” czyli normalne, automatyczne pobieranie wszystkich zdjęć. Pozostałe dwie opcje to „Without auto load” (Pobierz bez automatycznego ładowania) – przydatna dla dużego albumu oraz „Load from specific id” (Załaduj z określonego identyfikatora) – przydatna, gdy automatyczne ładowanie zatrzymało się z powodu błędu.
  4. Po chwili pojawi się okno ze ściągniętymi fotografiami oraz którą instrukcją, dotyczącą zapisywania zdjęć. Zachowaj je na swoim komputerze, klikając prawym przyciskiem myszy komputerowej i wybierając z listy opcję „Zapisz jako”. Możesz wykorzystać także podany skrót klawiszowy CTRL+S. Następnie wskaż miejsce, w którym będą znajdować się pobrane zdjęcia (np. pulpit, mój komputer, pobrane itp.)
  5. Gotowe! Możesz teraz przejść do folderu ze zdjęciami. Plusem jest to, że fotografie zachowują swoją oryginalną rozdzielczość.

Pytania?

Masz pytania? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments