Jeśli zauważyłeś, że Twój telefon działa zdecydowanie wolniej niż bezpośrednio po zakupie bądź jeśli system informuje o zbyt małej ilości miejsca, w momencie gdy chcesz zainstalować nowe aplikacje, zrobić nowe zdjęcia czy też dołączyć kolejne piosenki do listy odtwarzania, to jest to znak i świetny moment na zrobienie porządków i usunięcie zbędnych aplikacji. Istnieje kilka prostych sposobów na wykonanie tej operacji. My przedstawimy dwa, oczywiście… najłatwiejsze! 🙂

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro

SPOSÓB NR 1. USUNIĘCIE APLIKACJI Z MENU

Zdecydowanie najłatwiejsza opcja. Po odblokowaniu urządzenia wchodzimy do głównego menu „Aplikacje”. Następnie na liście programów musimy odnaleźć ten, którego chcemy się pozbyć (odinstalować). Klikamy na jego ikonę i przytrzymujemy do momentu pojawienia się opcji „Odinstaluj”. System Android w ramach potwierdzenia naszej decyzji zada jeszcze pytanie czy oby napewno chcemy usunąć aplikację. Zatwierdzamy, klikając na przycisk „Ok”. Gotowe, program został odinstalowany!

Metodę tę można zastosować w niemalże w przypadku każdej aplikacji (oczywiście za wyjątkiem tych systemowych, których poprostu nie można usunąć).

SPOSÓB NR 2. USUNIĘCIE APLIKACJI Z WYKORZYSTANIEM SKLEPU GOOGLE PLAY

Na liście dostępnych aplikacji wybieramy ikonę Sklepu Play. Następnie w polu wyszukiwania wpisujemy nazwę programu (w naszym przypadku Boomerang), który zamierzamy odinstalować z telefonu (już po wpisaniu kilku pierwszych znaków nazwy programu system podpowie nam pełną nazwę szukanej aplikacji).

Po znalezieniu i wybraniu programu, oprócz opisu jego możliwości dostępne będą dwie opcje: „odinstaluj” oraz „otwórz”. My oczywiście wybieramy tę pierwszą. Po wybraniu opcji „Odinstaluj” zostaniemy zapytani, czy na pewno chcemy usunąć daną aplikację. Po naszym zatwierdzeniu aplikacja zostanie odinstalowana! Prawda, że łatwe?

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments