W związku z tym, że WhatsApp nie wymaga podawania nazwy użytkownika, każdy kto ma Twój numer telefonu może wysłać do Ciebie wiadomość. W rezultacie możesz być zasypywany dużą ilością niepotrzebnych i irytujących treści. Czasami wyciszenie rozmowy na komunikatorze lub zignorowanie otrzymywanych informacji nie wystarcza, dlatego też warto pomyśleć o zablokowaniu osoby, z którą nie chcesz, przynajmniej przez jakiś czas, utrzymywać kontaktu (odpowiedź na pytanie jak to zrobić znajdziesz w artykule pod linkiem: https://jaklatwo.pl/jak-zablokowac-znajomego-na-whatsapp/). W dzisiejszym wpisie pokażemy natomiast, gdzie szukać takich zablokowanych kontaktów (przecież nikt nie każe nam zapamiętywać wszystkich numerów telefonów, znajdujących się na czarnej liście ;)) oraz jak je odblokować (jeśli zdecydujemy się już na kontakt z takimi wcześniej zablokowanymi osobami). Jesteś ciekawy? Jeśli tak to skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Telefon w dłoń i zaczynamy!

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji odszukaj WhatsApp, uruchom program i zaloguj się do swojego konta.
  2. Kliknij na „Więcej” (ikona trzech pionowych kropek, znajdująca się w prawym, górnym rogu ekranu) a następnie przejdź do ustawień.
  3. Po przejściu do ustawień kliknij na zakładkę „Konto”.
  4. Wybierz sekcję „Prywatność”.
  5. Przewiń stronę na sam dół i kliknij w zakładkę „Zablokowane kontakty”.
  6. Wskaż ten kontakt, który chcesz odblokować a następnie kliknij na opcję „Odblokuj_nazwa_kontaktu”. Gotowe!
  7. Musisz wiedzieć, że jeśli odblokujesz znajomego, to nie otrzymasz żadnych wiadomości, połączeń ani aktualizacji statusu, które dany kontakt do Ciebie wysłał, gdy był zablokowany! Jeśli odblokujesz kontakt lub numer telefonu, który nie był wcześniej zapisany w książce adresowej Twojego telefonu, przywrócenie tego kontaktu na Twoim urządzeniu nie będzie możliwe.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments