Obracanie ekranu to bardzo wygodna funkcja, która dostosowuje pozycję wyświetlacza do sposobu, w jaki trzymamy telefon. Włączenie jej pozwala wygodniej korzystać z aplikacji, przeglądać zdjęcia czy też oglądać ulubione filmy. Jeśli jesteś ciekawy jak obrócić ekran w telefonie z systemem Android to dzisiejszy artykuł może okazać się pomocny. Skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji. Zaczynamy!

Jeśli obrócenie urządzenia nie spowoduje obrotu ekranu to należy przejść do paska powiadomień/skrótów (wystarczy przesunąć ekran palcem w dół od górnej jego krawędzi) i  tam kliknąć na ikonę „Autoobrót”.

Może się także zdarzyć, że nie znajdziesz tej opcji na panelu skrótów (wszystko zależy od modelu telefonu oraz od wersji systemu Android). W takiej sytuacji musisz przejść do Ustawień swojego urządzenia i wybrać zakładkę „Wyświetlacz”. Następnie przejdź do kategorii „Więcej ustawień wyświetlania” i przy opcji „Autoobracanie” ustaw suwak w pozycji aktywnej (przesuń w prawą stronę). Gotowe!

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments