android telefon

Telefon jest nieodłącznym elementem codziennego życia. Korzystamy z niego w domu, w pracy czy wyjeżdżając na wakacje. Czasami zdarza się, że nie pamiętamy miejsca, w którym go zostawiliśmy bądź po prostu został skradziony. Co w takiej sytuacji? Nie wpadaj w panikę. Dzisiejszy artykuł skierowany jest właśnie do Ciebie. Postępuj zgodnie z instrukcją krok po kroku a dowiesz się jak łatwo namierzyć zaginiony smartfon z systemem android.

  1. Aby namierzyć swój skradziony lub zagubiony telefon musisz w pierwszej kolejności włączyć Menadżera urządzeń Android i zezwolić na zdalną lokalizację. W tym celu z listy zainstalowanych aplikacji uruchom „Ustawienia Google”. Następnie z głównego menu „Usługi” wybierz pozycję „Lokalizacja”. Abyś mógł w przyszłości odnaleźć swój telefon czy też zablokować/zresetować urządzenie, włącz opcje „Zlokalizuj zdalnie urządzenie” oraz ” Zezwalaj na zdalną blokadę i wymazanie”.
  2. Teraz gdy masz włączony Menadżer urządzeń Android, możesz odnaleźć swój zagubiony telefon. Za pomocą przeglądarki internetowej, zaloguj się do swojego konta Google powiązanego z Twoim numerem telefonu. W tym celu wejdź na stronę Sklepu Google, kliknij na ikonę zębatego koła w prawym, górnym rogu ekranu i z dostępnego menu wybierz pozycję „Menadżer urządzeń Android”.
  3. Po zalogowaniu się do swojego konta Google wyświetli się mapa z małym oknem dialogowym, w którym pojawią się informacje o Twoim urządzeniu. Początkowo wyświetli się komunikat o próbie połączenia się z zagubionym telefonem. Uda się to, gdy Twój smartfon będzie wciąż włączony i będzie miał połączenie z internetem. Po chwili Menadżer urządzeń Android precyzyjnie zlokalizuje zagubiony bądź skradziony telefon.
  4. Jeżeli Twój smartfon znajduje się gdzieś blisko Ciebie ( w domu, w mieszkaniu, ukryty w damskiej torebce czy w kieszeni kurtki) skorzystaj z opcji „Zadzwoń”. Dzwonek w urządzeniu zostanie uruchomiony na 5 minut.
  5. Jeśli po włączeniu dzwonka nie usłyszymy żadnego sygnału może oznaczać to, że nasz telefon znajduje się poza naszym miejscem zamieszkania. Skorzystaj wówczas z kolejnego narzędzia jakim jest „Zdalna blokada urządzenia”. Po wybraniu tej opcji pokaże się okno dialogowe, w którym będziesz mógł ustawić nowe hasło blokady pulpitu a także wysłać krótką wiadomość, która zostanie wyświetlona na ekranie zaginionego urządzenia.
  6. Jeżeli boisz się, ze Twój telefon mógł wpaść w niepowołane ręce a tym samym wszystkie dane osobiste, maile, zdjęcia, możesz skorzystać z ostatniej opcji czyli „Wymaż”. Po wybraniu tego narzędzia wszystkie dane i informacje zostaną usunięte z Twojego urządzenia. Pamiętaj tylko, że wyczyszczonego smartfonu nie będziesz mógł już zlokalizować oraz nawiązać kontaktu z potencjalnym znalazcą.

Pytania?

Jeżeli nadal nie poradziłeś sobie ze znalezieniem swojego telefonu bądź dzięki naszym wskazówką udało się Tobie namierzyć zaginione urządzenie – daj nam znać pozostawiając komentarz w poniższym polu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments