W świetle prawa nagrywanie rozmów telefonicznych w których nie uczestniczymy i w trakcie których chcemy uzyskać informacje, do której nie jesteśmy uprawnieni, podlega karze pozbawienia wolności do lat dwóch. Jeśli natomiast jesteśmy stroną w kontakcie to nagrywanie rozmów jest legalne i nie stanowi to wówczas przestępstwa ale musimy liczyć się z możliwością pociągnięcia do odpowiedzialności cywilnej. Przecież każdy z nas ma prawo do ochrony swojej prywatności (wynika to z Konstytucji). W tej sytuacji aby uniknąć niepotrzebnych problemów i niejasności warto na początku połączenia poinformować rozmówcę o nagrywaniu rozmowy i uzyskaniu od niej zgody na jej uwiecznienie.

Jeśli i Ty zastanawiałeś się kiedyś nad możliwością nagrywania rozmów telefonicznych na swoim smartfonie (wyłączenie do celów prywatnych) i szukasz skutecznego sposobu, to dzisiejszy artykuł może okazać się bardzo pomocny! Pokażemy jak to zrobić za pomocą jednej bardziej rozbudowanych aplikacji FonTel, korzystając z telefonu Samsung. Aparat w dłoń i zaczynamy!

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie musisz znaleźć ikonę „Sklep Play”. Po uruchomieniu sklepu wpisz w pasku wyszukiwania nazwę „FonTel – Rejestrator rozmów”. Następnie po wybraniu z listy aplikacji, która Ciebie interesuje, zaznacz opcję „Zainstaluj”.
  2. Zostaniesz poproszony o „dokończenie konfiguracji konta” czyli dodanie informacji o sposobie płatności. Możesz to zrobić teraz lub pominąć ten krok i uzupełnić później. Opłata nie zostanie pobrana dopóki nie dokonasz zakupu. Wróć do pulpitu swojego telefonu i uruchom zainstalowany program.
  3. Po otwarciu aplikacji pojawią się ważne komunikaty! Zapoznaj się z nimi i zaznacz puste pola. Zezwól aplikacji FonTel na nawiązywanie połączeń telefonicznych i zarządzanie nimi, na nagrywanie dźwięku a także na dostęp do listy Twoich kontaktów.
  4. Jeśli chcesz aby aplikacja działała poprawnie musisz ustawić parametry nagrywania tak aby w trakcie rozmowy telefonicznej było słychać zarówno Ciebie jak i Twojego rozmówcę. W tym celu warto wykonać kilka testowych rozmów aby móc ocenić jakość nagrania. Możesz także zakończyć konfigurację i samodzielnie ustawić odpowiednie opcje (poziom wzmocnienia dźwięku, częstotliwość próbkowania czy format zapisu) wchodząc do menu „Ustawienia” i wybierając kategorię „Nagrywanie”.

  5. W ustawieniach nagrywania zaznacz pole „Włącz nagrywanie rozmów” aby były one rejestrowane automatycznie. Masz możliwość także nagrywania rozmów wychodzących z opóźnieniem oraz rozmów przychodzących z wyprzedzeniem.
  6. Gotowe! Każda zapisana rozmowa będzie widoczna na głównym pulpicie aplikacji FonTel. Klikając na wybraną rozmowę będziesz mógł zdecydować o jej odtwarzaniu z graficznym wykresem połączenia. Aplikacja daje także możliwość dopisywania notatek do rozmów, przesłanie ich poprzez komunikatory (WhatsApp, Messenger), e-mail, MMS, Bluetooth, itp. oraz pozwala na wpisanie numeru telefonu rozmówcy.
  7. Nagrane rozmowy możesz archiwizować. Aby skonfigurować odpowiednie opcje wejdź do ustawień aplikacji a następnie kliknij na kategorię „Archiwum”. Zaznaczając pole „Utrzymuj wolne miejsce”, FonTel będzie automatycznie usuwał najstarsze nagrania. Możesz także podać określony czas po jakim nagrania mają być archiwizowane.

Pytania?

Coś poszło nie tak? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments