Nie musisz specjalnie wybierać się do placówki pocztowej aby nadać przesyłkę. Za pomocą SENDIT (platformy wysyłkowej) można łatwo, szybko i wygodnie zamówić krajowe a także międzynarodowe usługi kurierskie. Jeśli nie masz jeszcze założonego konta w systemie – możesz to zrobić już dziś po lekturze naszego artykułu: Jak łatwo założyć konto w serwisie SENDIT.PL A jeżeli jesteś już zarejestrowany i planujesz nadać przesyłkę – skorzystaj z dzisiejszej porady krok po kroku. Zaczynamy!

  1. Uruchom przeglądarkę internetową (w naszym przypadku jest to Google Chrome) a następnie w pasku adresu wpisz https://sendit.pl/
  2. Zaloguj się do swojego konta podając adres e-mail oraz hasło podane w procesie rejestracji.
  3. Na głównej stronie platformy przejdź do zakładki „Nadaj paczkę” a następnie uzupełnij formularz. W danych nadawcy wskaż kraj, z którego nadajesz przesyłkę, swoje imię, nazwisko, adres zamieszkania, adres mailowy a także numer telefonu. Następnie uzupełnij dane odbiorcy Twojej paczki (kraj, imię i nazwisko, adres dostawy, adres mailowy oraz numer telefonu).
  4. Uzupełnij informacje o przesyłce. Podaj jej wagę, wymiary (długość, szerokość i wysokość), ilość oraz sposób opakowania (karton o formie prostopadłościanu, koperta, folia, przesyłka niestandardowa). W zależności od przewoźnika, paczki zazwyczaj są objęte podstawowym ubezpieczeniem, jednak jeśli nadajesz wartościową przesyłkę to warto pomyśleć o podwyższeniu kwoty ubezpieczenia. Jest to usługa dodatkowo płatna i firmy kurierskie ustalają swoje indywidualne cenniki. Jeśli chcesz zyskać ochronę od uszkodzeń fizycznych paczki lub jej utraty to warto na tym etapie w polu „Ubezpieczenie” wpisać wartość do jakiej chcesz ją zabezpieczyć. Więcej informacji znajdziesz klikając w LINK.
  5. Opcjonalnie możesz dodać szczegółowy opis przesyłki (numer dokumentu sprzedaży, zawartość opakowania). Możesz zapłacić za przesyłkę lub zaznaczyć, że jest to płatność za pobraniem. Jeśli wszystkie dane zostały przez Ciebie wprowadzone, kliknij na przycisk „Wyceń przesyłkę”.
  6. Po wpisaniu wszystkich danych, wyświetlą się firmy kurierskich, które obsługują (lub też nie) wskazany przez Ciebie rodzaj przesyłki. W obszarze „E-mail/SMS dla nadawcy i adresata” wybierz te opcje powiadomień, które najbardziej Ciebie interesują.
  7. Wybierz przewoźnika aby zobaczyć szczegóły wyceny przesyłki a następnie wskaż termin odbioru paczki przez kuriera (dzień oraz przedział czasowy). Oczywiście możesz także sam dostarczyć przesyłkę do punktu terminala wybranej firmy kurierskiej. Zatwierdź klikając na przycisk „Zamów kuriera”.
  8. Pojawi się podsumowanie zamówienia. Sprawdź raz jeszcze dokładnie poprawność wpisanych danych a następnie przejdź do płatności za nadanie przesyłki. Wybierz sposób zapłaty (Blik, karta debetowa lub kredytowa, przelew, portfele elektroniczne). Płacąc kartę płatniczą, będziesz musiał podać jej numer, nazwisko posiadacza, okres ważności oraz kod CVC a następnie potwierdzić płatność. Gotowe!
  9. Na adres mailowy podany przy rejestracji zostanie wysłana wiadomość z listem przewozowym dla Twojej przesyłki. Pobierz, wydrukuj i naklej go na swoją paczkę. W celu zakończenia procesu składania zlecenia, samodzielnie wygeneruj i wydrukuj w dwóch egzemplarzach protokół odbioru. W tym celu przejdź do panelu „Moje Przesyłki” a następnie w zakładce „Przesyłki w trakcie realizacji” zaznacz przesyłki do wysłania i kliknij „Generuj Protokół Odbioru”. Poproś kuriera o podpis na protokole.
  10. Paczkę oklejoną listem przewozowym wręcz kurierowi. Od tego momentu możesz śledzić jej los dzięki opcji „znajdź paczkę”. Monitoring przesyłki umożliwi Tobie nie tylko uzyskanie informacji na którym etapie wysyłki jest, ale też w którym miejscu się znajduje.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments