W zeszłym roku Tik Tok był drugą, najczęściej pobieraną aplikacją. Dzięki niej można tworzyć i udostępniać krótkie, 15 sekundowe zabawne filmiki wideo oraz teledyski, prezentując swój talent muzyczny, aktorski czy też taneczny. Oprócz nagrywania filmów, aplikacja umożliwia oglądanie muzycznych klipów, synchronizację ust do różnych utworów muzycznych i dźwięków oraz edycję nagranych filmów za pomocą wbudowanych filtrów. Oprócz przycinania, wycinania, scalania i duplikowania klipów wideo można także zastosować efekt, podczas którego czas wydaje się być spowolniony. Mowa o tak zwanym SLOW-MO. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się jak je zrobić, to koniecznie skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. To co, telefon w dłoń i zaczynamy!

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie znajdź ikonę „Tik Tok” a następnie uruchom komunikator (jeśli jeszcze nie masz programu możesz go łatwo zainstalować, postępując zgodnie z instrukcją: https://jaklatwo.pl/tiktok-aplikacja-ktora-laczy-ze-soba-miliony-uzytkownikow-na-calym-swiecie/).
  2. Kliknij na ikonę plusika, znajdującą się na pasku u dołu ekranu.
  3. Uruchomi się aparat/kamera. Możesz nagrać filmik, klikając na duży czerwony przycisk bądź też dodać wcześniej nagrane wideo (w tym celu dotknij ikony „Prześlij”) i z galerii telefonu wybierz właściwy film, do którego będziesz dodawać efekt slow motion.
  4. Po nagraniu/dodaniu filmu przejdź do kolejnej planszy, wybierając przycisk „Dalej”.
  5. Wybierz opcję „Efekty” (ikona zegara ze strzałką).
  6. Na dole ekranu pojaw się pasek z różnymi funkcjami. Kliknij na opcję „Czas”.
  7. Wyświetlą się dostępne efekty. Wybierz ten o nazwie „Zwolnione tempo”.
  8. Na pasku odtwarzania filmiku, pojawi się zielona ikonka, która wyznacza miejsce zwolnienia. Można ją ustawić w dowolnym momencie, przesuwając palcem.
  9. Jeśli wszystko jest tak jak chcesz, zatwierdź wideo, klikając kolejno na przycisk „Zapisz” i „Dalej”.
  10. Na ostatniej planszy możesz opisać swój film, dodać hasztagi, udostępnić go za pomocą komunikatorów (np. Messenger, WhatsApp) a na koniec opublikować na Tik Toku. Prawda, że łatwe?

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments