bilety autobus

Od 8 marca w pojazdach komunikacji miejskiej pojawiły się nowe elektroniczne kasowniki z funkcją sprzedaży biletów. System wprowadza sporo nowości i udogodnień dla pasażerów. Między innymi pojawiło się dużo nowych form płatności (również telefonem) i opcji na samej karcie elektronicznej. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak łatwo kupić za pomocą karty płatniczej bilety jednorazowe czy też czasowe w kasowniku w środku pojazdu to dzisiejszy artykuł jest właśnie dla Ciebie. Zapraszamy do lektury!
Pewnie wielu z Was zadaje sobie pytanie czy oby napewno karty płatnicze, które wykorzystuje się do zakupu biletu są bezpieczne w trakcie kontroli. Dostawca zapewnia, że jest to rozwiązanie bezpieczne. Kontrolerzy będą mieli przy sobie terminale płatnicze do kontroli biletów, które są zarejestrowane u agenta rozliczeniowego z certyfikowaną aplikacją płatniczą tylko, że z wyłączoną funkcją pobierania opłat. Kontroler będzie miał dostęp jedynie do informacji o posiadanym bilecie lub biletach. Dokonując płatności kartą bankową za zakup biletu, generowany jest tzw. token czyli identyfikator cyfrowy transakcji. Jest on przesyłany z systemu pokładowego do systemu centralnego a następnie wszystkie tokeny z transakcji zakupowych przesyłane są do czytników kontrolerskich. Kontroler sprawdzając czy jest ważny bilet dla Twojej karty otrzymuje informację na czytniku w postaci np. „bilet jednorazowy normalny”, 'bilet czasowy”, lub wyświetla się informacja o posiadanych kilku biletach, itd. Podsumowując, wyświetlane będą tylko rodzaje biletów! (Informacje pochodzą z Działu Handlowego Pionu Płatności Elektronicznych Menniny Polskiej).

  1. Wybierz na ekranie kasownika bilet, który chcesz kupić i określ jego liczbę. Aby skorzystać z szerszej oferty kliknij na przycisk „Pełna oferta biletów”.
  2. Następnie kliknij na przycisk „Kupuję i płacę”. Zbliż kartę płatniczą do czytnika kart, który znajduje poniżej ekranu dotykowego kasownika. Po akceptacji zakupu przez kasownik masz już kupiony ważny bilet na przejazd.
  3. Płatność została zrealizowana. Uwaga! Sprzedaż biletów odbywa się tylko w formie elektronicznej więc nie otrzymasz wydruku biletu oraz potwierdzenia transakcji. W momencie kontroli przyłóż do czytnika kontrolerskiego kartę płatniczą, którą dokonałeś zakupu biletu. Zgodnie z zapewnieniami Dostawcy, Kontroler nie będzie miał dostępu do danych na Twojej karcie bankowej. Gotowe! System sprawdzi i potwierdzi zakup biletu.
  4. W chwili obecnej możesz jeszcze kupić bilety w wersji papierowej np. w kiosku ruchu ( tak jak wspominaliśmy stare automaty biletowe w środku pojazdu są już nieczynne). Takie bilety możesz skasować w starych, żółtych kasownikach. Ale pamiętaj, że niebawem i one odejdą w zapomnienie. Więc zrób sobie z nim ostatnie selfie i korzystaj z nowego biletomatu.

Więcej

https://www.wroclaw.pl/jak-gdzie-kupic-bilety-mpk-biletomaty-wroclaw

Pytania?

Masz pytania? A może chciałbyś podzielić się wrażeniami i uwagami odnośnie nowych biletomatów?

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments