spotify

Słuchasz swoich ulubionych piosenek i odkrywasz nowe przeboje za pośrednictwem serwisu muzycznego Spotify? Jeśli nie możesz łatwo rozpocząć po lekturze naszego artykułu Jak łatwo zainstalować aplikację Spotify na Androidzie? A jeżeli masz już konto, może warto zainstalować wygodną aplikację na komputerze? W dzisiejszym artykule pokażemy jak łatwo to zrobić i przedstawimy najważniejsze funkcje aplikacji. Zaczynamy!

Aplikacja jest całkowicie darmowa, a korzystanie z podstawowych funkcji, takich jak odtwarzanie muzyki, nic nie kosztuje. Możesz też przejść na wersję Spotify Premium i płacić 19,99 zł miesięcznie. Aktualnie możliwe jest rozpoczęcie bezpłatnego 30 dniowego okresu próbnego (dane na dzień publikacji artykułu). Niezależnie od wyboru zawsze możesz skorzystać z funkcji przeglądaj, wyszukaj, możesz tworzyć własne albumy i stacje radiowe.

  1. Uruchom przeglądarkę internetową. W naszym przykładzie posługujemy się Google Chrome (może to być również Microsoft Edge, Internet Explorer, Firefox czy też Opera). Po uruchomieniu przeglądarki, wpisz w pasku adresu: https://www.spotify.com/pl/ i kliknij „Pobierz”.
  2. Kliknij na plik SpotifySetup.exe i uruchom go na swoim komputerze. Pojawi się instalator aplikacji. Jeśli pobieranie nie rozpocznie się w ciągu kilku najbliższych sekund, kliknij ponów pobieranie. Jeśli i to nie pomoże skorzystaj ze sklepu Microsoft i pobierz aplikację.
  3. Brawo! Udało się zainstalować Spotify na komputerze. Aby móc skorzystać z oferty serwisu muzycznego zaloguj się do swojego konta poprzez Facebooka lub podając adres e-mail oraz hasło a następnie kliknij na „Zaloguj się”. Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę ze Spotify, dołącz do serwisu przez Facebooka lub podaj adres e-mail, hasło, datę urodzenia a także zapoznaj się z Regulaminem i Polityką Prywatności. Potwierdź klikając na przycisk „Dołącz do Spotify”.
  4. Masz już konto i aplikację 🙂 Teraz możesz zacząć odtwarzać muzykę. Skorzystaj z funkcji „Wyszukaj” aby znaleźć swoje ulubione piosenki. W wyszukiwarce możesz wpisać utwory, albumy, wykonawców, gatunki, podcasty itd. Jeśli klikniesz na „Przeglądaj” ( po lewej stronie ekranu) wyświetlą się kafle z gatunkami i nastrojami.
  5. Jeżeli znalazłeś to czego szukałeś, najedź myszką na utwór i wybierz przycisk „Odtwórz” po lewej stronie lub kliknij dwukrotnie na nazwę utworu.
  6. Wybierając przycisk „Więcej” (trzy poziome kropki), rozwiniesz menu, które pozwoli Tobie dodać konkretny utwór do kolejki odtwarzania, przejść do albumu, w którym znajduje się dany utwór. Możesz także zapisać piosenkę w bibliotece, dodać do swojej playlisty, udostępnić (np. poprzez Facebook, Messenger) a także skopiować link do utworu.
  7. Stwórz swoją własną playlistę. Kliknij „Nowa playlista” w menu po lewej stronie ekranu. Wyświetli się nowe okno dialogowe, w którym wpisz jej nazwę. Możesz ją także spersonalizować dodając opis i zdjęcie. Aby dodać utwór do playlisty, przeciągnij piosenkę i upuść ją do utworzonego zbioru lub kliknij dowolny utwór prawym przyciskiem myszy, wybierz „Dodaj do playlisty”, a następnie wskaż ją. Możesz także użyć przycisku „Dodaj”, który znajduje się przy wybranej piosence bądź kliknąć na ikonę „Więcej” (trzy poziome kropki).
  8. Jeśli chcesz zakończyć pracę z aplikacją kliknij na ikonę, znajdującą się koło Twojego imienia i nazwiska (zdjęcia profilowego), rozwiń „Menu” i wybierz „Wyloguj się”.

Więcej

https://support.spotify.com/pl/listen_everywhere/on_phone_tablet_desktop/

Pytania?

Coś poszło nie tak? A może chcesz pochwalić się swoimi ulubionymi piosenkami? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments