telefon android

Możesz zmieniać głośność i ustawienia wibracji na swoim telefonie na różne sposoby. Niektórych opcji nawet nie doceniasz lub nie zdawałeś sobie sprawy o ich istnieniu. W dzisiejszym artykule przedstawimy różnice między trybem „Nie przeszkadzać”, trybem „samolotowym” a „Cichym”.  Zapraszamy!

TRYB SAMOLOTOWY

Tryb samolotowy wyłącza Wi-Fi, sieci komórkowe i Bluetooth. Twój telefon może oczywiście nadal odbierać wszystkie połączenia z wyjątkiem nawiązywania / odbierania połączeń i łączenia się z internetem. Po wyłączeniu trybu samolotowego otrzymasz wszystkie wiadomości i powiadomienia z aplikacji. Zostaniesz również poinformowany wiadomością SMS o nieodebranych połączeniach telefonicznych (jeśli taką funkcję włączyłeś w swoim telefonie). Z trybu tego korzystamy przede wszystkim w samolotach, gdyż sygnał radiowy telefonu może zakłócić systemy nawigacyjne. Zatem jak uruchomić tryb samolotowy? Na liście zainstalowanych aplikacji otwórz „Ustawienia”, wybierz opcję „Połączenia” a następnie włącz „Tryb Offline” przesuwając suwak w prawą stronę (pozycja aktywna). Zostaną wyłączone wówczas funkcje połączeń, wiadomości oraz dane komórkowe.

Tryb samolotowy możesz także uruchomić wysuwając belkę powiadomień (przesuń palcem w dół  ekranu) i klikając na symbol samolotu.

TRYB CICHY

Tryb cichy jest podstawową formą spośród trzech (dźwięk, wibracja, wycisz). Po prostu wyłącza wszystkie dźwięki powiadomień, zarówno tych dotyczących połączeń przychodzących, wiadomości czy aplikacji. Nie usłyszysz żadnego z nich. Otwórz „Ustawienia” (ikona zębatego koła), kliknij opcję „Połączenia” a następnie włącz „Tryb dźwięku”. Wybierz „Wycisz”.

Tryb cichy możesz także uruchomić wysuwając belkę powiadomień (przesuń palcem w dół  ekranu) i klikając na ikonę głośnika do momentu aż zostanie przekreślona.

TRYB NIE PRZESZKADZAĆ

Swój telefon z Android możesz wyciszyć włączając tryb „Nie przeszkadzać”. Aktywacja tego trybu powoduje, że wyciszany jest dźwięk oraz zatrzymywane są wibracje. Aby włączyć lub wyłączyć tryb uruchom belkę powiadomień przesuwając palcem w dół i kliknij na „Nie przeszkadzać”.

Jeśli chcesz zmienić ustawienia trybu, wejdź do „Ustawień” swojego telefonu, klikając na ikonę zębatego koła, wybierz zakładkę „Dźwięki i wibracje” a następnie kliknij na „Nie przeszkadzać”. Klikając na „Zezwól na wyjątki” możesz skorzystać z 3 opcji:

  • Bez wyjątków – wycisza wszystkie połączenia, komunikaty i multimedia. Nie słychać alarmów, telefon nie wibruje, nie wydaje dźwięków przy połączeniach przychodzących, nie słychać muzyki i innych multimediów.
  • Tylko alarmy – wówczas gdy nadal chcesz słyszeć alarmy. Dźwięki z muzyki, filmów, i innych aplikacji nie zostaną wyciszone,
  • Niestandardowe – możesz skonfigurować wyjątki, które będą mogły generować dźwięk lub wibracje przy włączonym trybie „Nie przeszkadzać”. To tutaj możesz m.in. zezwolić na powiadomienia od wybranych aplikacji czy na powiadomienia z zadań i wydarzeń kalendarza.

Jeśli chcesz wyciszyć dźwięki o określonych porach np. w nocy, kliknij na opcję „Włącz zgodnie z planem”. Wskazujesz dzień, godzinę rozpoczęcia i zakończenia.

Aby wyciszone powiadomienia nie pojawiały się na ekranie telefonu, wejdź do ustawień Androida, wybierz zakładkę „Dźwięk i wibracja”, przejdź do opcji „Nie przeszkadzać” i kliknij na „Ukryj powiadomienia wizualne”. Jeśli nie chcesz  aby świeciła się dioda LED przy powiadomieniach wyciszonych przez tryb „Nie przeszkadzać”, wybierz „Ukryj przy wyłączonym ekranie”. Jest to idealne rozwiązanie przy porze nocnej. Jeżeli klikniesz na „Ukryj przy włączonym ekranie” wówczas nie zezwolisz na pokazywanie na ekranie powiadomień wyciszonych przez tryb „Nie przeszkadzać”.

Uwaga: ustawienia mogą się różnić w zależności od urządzenia.

Więcej

https://support.google.com/android/answer/9069335

https://pl.wikipedia.org/wiki/Tryb_samolotowy

Pytania?

Masz dodatkowe pytania? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments