netflix

Pewnie nie raz zdarzyło się Tobie przeglądać program telewizyjny i napotkać film, który po raz setny gościłby na ekranach Twojego telewizora. Jeśli masz więc dość nudy i monotonii może warto skorzystać z usług Netflixa? Oglądanie filmów i seriali za pośrednictwem internetu możesz łatwo rozpocząć po lekturze naszego artykułu Jak założyć konto i oglądać filmy na Netflixie? Natomiast jeżeli masz już konto i chciałbyś zorganizować rodzinny seans przed TV, to dzisiejszy artykuł może okazać się pomocny.

Czynność nie jest skomplikowana a Netflix chcąc zachęcić do skorzystania ze swoich usług oferuje bezpłatny miesiąc użytkowania (stan na dzień publikacji artykułu). Jeżeli dodać do tego, że możesz zrezygnować z płatnej usługi w zasadzie kiedy chcesz – dlaczego nie spróbować? Zaczynamy!

Telewizor – jak rozpocząć?

To czego potrzebujesz to telewizor z aplikacją Netflix. Jest ona dostępna na wielu telewizorach Smart TV. Sprawdź czy Twoje urządzenie oferuje dostęp do serwisu Netflix. Jeśli masz szczęście to przycisk Netflix lub Smart Hub, znajdziesz na pilocie od telewizora. Jeżeli go tam nie ma to powinieneś go znaleźć wśród innych aplikacji i usług internetowych. W dzisiejszym artykule wykorzystamy telewizor marki Samsung. Jeśli chcesz znaleźć markę swojego TV i dowiedzieć się jak skonfigurować aplikację, skorzystaj z Centrum Pomocy serwisu Netflix.

  1. Włącz TV. Jeśli Twój pilot od telewizora jest wyposażony w przycisk Smart Hub, naciśnij go i uruchom aplikację Netflix.


    Możesz także skorzystać z opcji wyszukiwarki. W tym celu kliknij na pilocie przycisk lupki. Wpisz nazwę filmu, serialu bądź też programu, który chciałbyś zobaczyć.

  2. Zaloguj się do swojego konta. Jeśli jeszcze nie zarejestrowałeś się w Netflixie możesz łatwo rozpocząć po lekturze naszego artykułu: Jak założyć konto i oglądać filmy na Netflix? W trakcie logowania podaj swój adres e-mail oraz hasło.
  3. Twoje urządzenie jest podłączone z serwisem Netflix! Wybierz jeden z profili, który podałeś w trakcie rejestracji. Dzięki profilom każdy domownik może korzystać z własnego, spersonalizowanego, dostosowanego do swoich potrzeb serwisu Netflix, kolekcjonując ulubione filmy, seriale i bajki.
  4. Udało się. Jesteś na głównej stronie serwisu, który oferuje różne sposoby wyszukiwania odpowiednich dla Ciebie treści. Możesz skorzystać z różnych wyszczególnionych kategorii (np. seriale, programy komediowe, dramaty, filmy familijne, nowości czy też filmy na dziewczyńską noc), skorzystać z wyszukiwarki (ikona lupki po lewej stronie ekranu) lub użyć opcji „Wybrane dla Ciebie” (filmy są dobierane na podstawie Twoich preferencji. Serwis śledzi Twoje wybory, to co oglądasz i tworzy spersonalizowaną listę filmów).
  5. W sekcji „Moja lista” możesz utworzyć własny katalog, do którego będziesz dodawać tytuły filmów i seriali, które chcesz obejrzeć. Wystarczy, że wybierzesz konkretną treść i klikniesz na ikonę plusa „Dodaj do mojej listy”. Oglądanie możesz rozpocząć od momentu, w którym ostatnio zakończyłeś seans (zostaje on automatycznie zapisany). Netflix zapyta się wówczas, czy chcesz kontynuować oglądanie (warunek: musisz być zalogowany na swoim koncie i do swojego profilu).
  6. Netflix zapewnia napisy w wielu językach do wielu tytułów. Możesz je włączyć lub wyłączyć. Jeśli nie możesz wybrać preferowanego języka jako języka napisów, może to oznaczać, że napisy w tym języku nie są dostępne w przypadku oglądanego przez Ciebie filmu. Oglądając serial możesz swobodnie przechodzić do różnych odcinków poprzez kliknięcie na „Więcej odcinków”.
  7. Jeśli chcesz przejść do innego profilu wystarczy, że klikniesz na pilocie przycisk „Return”.
  8. Jeżeli zdecydowałeś się całkowicie wylogować ze swojego kont, wpisz na pilocie następującą sekwencję klawiszy za pomocą strzałek: góra, góra, dół, dół, lewo, prawo, lewo, prawo, góra, góra, góra, góra. 🙂 Jest jeszcze drugi sposób – przejdź w lewo i otwórz menu a następnie wybierz „Ustawienia”. Znajdź opcję „Wyloguj się” i potwierdź wybór klikając na „Tak”.

Więcej

https://help.netflix.com/pl/search?q=Korzystanie+z+serwisu+netflix+na

https://help.netflix.com/pl

Pytania?

Coś poszło nie tak? Masz dodatkowe pytania? A może chcesz nam powiedzieć jaki jest Twój ulubiony serial? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments