netflix telefon

Oglądasz filmy i seriale za pośrednictwem największej platformy internetowej jaką jest Netflix? Jeżeli nie, możesz łatwo rozpocząć po lekturze naszego artykułu: Jak założyć konto i oglądać filmy na Netflix? A jeśli masz już konto i niejeden seans filmowy za sobą, może czas na zainstalowanie dedykowanej aplikacji Netflix na Twoim telefonie z systemem Android? Nic trudnego! Zapraszamy do instrukcji krok po kroku!

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie znajdź ikonę „Sklep Play”. Uruchom aplikację (na poniższym zrzucie zaznaczone kolorem czerwonym). Po uruchomieniu sklepu wpisz w pasku wyszukiwania nazwę aplikacji Netflix. Następnie po wybraniu z listy aplikacji, która Ciebie interesuje, zaznacz opcję „Zainstaluj”. Po ukończeniu instalacji wróć do głównego pulpitu i uruchom Netflix.
  2. Zaloguj się do swojego konta podając adres e-mail oraz hasło, które możesz zapisać używając funkcji Smart Lock. Następnie określ kto będzie korzystał z serwisu? Wybierz jeden z profili, który podałeś w trakcie rejestracji. Dzięki profilom każdy domownik może korzystać z własnego, spersonalizowanego, dostosowanego do swoich potrzeb serwisu Netflix, kolekcjonując ulubione filmy, seriale i bajki.
  3. Udało się. Jesteś na głównej stronie serwisu, który oferuje różne sposoby wyszukiwania odpowiednich dla Ciebie treści. Możesz skorzystać z różnych wyszczególnionych kategorii (np. seriale, programy komediowe, dramaty, filmy familijne, nowości czy też filmy na dziewczyńską noc), skorzystać z wyszukiwarki (ikona lupki u dołu strony) lub użyć opcji „Wybrane dla Ciebie” (filmy są dobierane na podstawie Twoich preferencji. Serwis śledzi Twoje wybory, to co oglądasz i tworzy spersonalizowaną listę filmów). Możesz przeglądać filmy (na poniższym zrzucie zaznaczone kolorem czerwonym) a następnie zawęzić zakres wyszukiwania, wybierając konkretny gatunek (np. dramat, film akcji, horrory itd).
  4. W sekcji „Moja lista” możesz utworzyć własny katalog, do którego będziesz dodawać tytuły filmów i seriali, które chcesz obejrzeć. Wystarczy, że wybierzesz konkretną treść i klikniesz na ikonę plusa. Oglądanie możesz rozpocząć od momentu, w którym ostatnio zakończyłeś seans (zostaje on automatycznie zapisany). Netflix zapyta się wówczas, czy chcesz kontynuować oglądanie (warunek: musisz być zalogowany na swoim koncie i do swojego profilu).
  5. Możesz udostępnić wybrany film swoim znajomym i bliskim. Wystarczy, że wybierzesz film a następnie klikniesz na ikonę „Udostępnij”. Wybierz sieć społecznościową, za pomocą której chcesz udostępnić treść bądź podziel się nią, wysyłając wiadomość za pośrednictwem skrzynki mailowej, SMS, Messenger itd.
  6. Netflix daje możliwość pobrania filmów bądź seriali. Aby to zrobić, musisz posiadać oczywiście aktywne konto na Netflixie, telefon z system Android 4.4.2 lub nowszy oraz połączenie internetowe. Jeśli spełniasz te warunki, wybierz film/serial i kliknij na ikonę „Pobierz”. Nie będziesz musiał rezygnować z seansu nawet wtedy gdy jesteś w podróży i to bez dostępu do Wi-Fi. Wszystkie pobrane treści znajdziesz w sekcji „Pobrane pliki”. Jeśli obejrzałeś już pobrany tytuł i nie chcesz go mieć na swoim urządzeniu, możesz go usunąć. W sekcji „Pobrane pliki” naciśnij na ikonę ołówka, znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu, wybierz tytuły które chcesz usunąć a następni naciśnij na ikonę usuwania (kosz).

Dzięki aplikacji Netflix na telefonie już nigdy nie pozostaniesz w tyle z nowościami kinowymi. Oglądaj filmy gdzie chcesz i kiedy chcesz. Zainstalowanie aplikacji nie jest skomplikowane a Netflix chcąc nas zachęcić do skorzystania ze swoich usług oferuje bezpłatny miesiąc użytkowania (stan na dzień publikacji artykułu). Jeżeli dodać do tego, że możemy zrezygnować z płatnej usługi w zasadzie kiedy chcemy (w zależności od wybranej opcji zryczałtowanej opłaty) warto poświęcić chwilę i wyposażyć swój telefon w aplikację mobilną.

Więcej

https://help.netflix.com/pl

Pytania?

Coś poszło nie tak? Masz dodatkowe pytania? A może chcesz nam powiedzieć jaki jest Twój ulubiony serial? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments