Ostatnie miesiące to dobry czas dla Google Maps. Nowe funkcjonalności pomagają w wyszukiwaniu najlepszych tras, pozwalają wysłać ostrzeżenia o zagrożeniach na drodze a także zgłaszać fotoradary. Nie trzeba było jednak długo czekać na to aby Google wprowadziło kolejne usprawnienie. Mowa o funkcji Live View, która pozwala oglądać okolicę w trybie rozszerzonej rzeczywistości. Do tej pory z nawigacji opartej na AR (Augmented Reality) mogli korzystać tylko lokalni przewodnicy, teraz zostanie wdrożona u wszystkich użytkowników Map. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się jak korzystać z nowej funkcjonalności na telefonie z Android to dzisiejszy artykuł może okazać się pomocny. Postępuj zgodnie z poniższą instrukcją krok po kroku. Zaczynamy!

  1. Uruchom aplikację mobilną Google Maps na swoim telefonie z Android.
  2. Wybierz miejsce docelowe. W pasku nawigacja na dole ekranu kliknij na przycisk „Trasa” a następnie „Włącz AR”.
  3. Skieruj aparat na budynki i znaki, które znajdują się przed Tobą i po drugiej stronie ulicy. Poczekaj na połączenie z GPS.
  4. Dzięki rozszerzonej rzeczywistości będziesz mógł sprawdzić, czy idziesz w dobrym kierunku. Po uruchomieniu kamer oprócz mapy uzyskasz dodatkowe informacje i wskazówki o najbliższym otoczeniu (np. nazwy ulic, restauracji, budynków). Świetnie sprawdza się podczas zwiedzania na piechotę nowego miasta (przetestowane ;)) i jest fajnym rozwiązaniem dla każdej osoby ze słabą orientacją w terenie.

Z funkcji Live View można korzystać w wielu miastach na świecie. W Polsce obecnie jest wdrażana i jeszcze nie wszyscy użytkownicy Map mogą ją przetestować. Nam udało się wypróbować nawigację opartą o AR. Według nas sprawowała się bardzo fajnie. Trochę gorzej działa w nocy. Problem pojawia się w momencie zeskanowania otoczenia i określenia, w którym miejscu aktualnie się znajdujemy. A jakie są Twoje spostrzeżenia?

Więcej

https://developers.google.com/ar/discover/supported-devices – lista urządzeń, które mogą korzystać z funkcji Live View

Mapy Google
Mapy Google
Developer: Google LLC
Price: Free

Pytania?

Aplikacja nie działa tak jak powinna? Coś poszło nie tak? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments