iphone telefon google notes

Tworzysz na swoim telefonie iPhone notatki i dzielisz się z nimi za pomocą aplikacji Google Keep? Jeżeli nie – możesz łatwo rozpocząć po zapoznaniu się z naszym artykułem Jak łatwo zainstalować aplikację Google Keep? Jeśli zaczynasz przygodę z notatnikiem to po lekturze dzisiejszego artykułu przekonasz się, że korzystając z usługi Google zaoszczędzisz sporo czasu na porządkowaniu swoich notatek, zaznaczając je odpowiednio kolorami i tworząc etykiety. Pokażemy jak łatwo zapisywać swoje pomysły aby nie uleciały z głowy! Zaczynamy!

Google Keep to naprawdę bardzo fajna aplikacja, nieskomplikowana, prosta i użyteczna. Sam przekonaj się jak usługa notatek od Google może ułatwić Tobie życie.

Twórz łatwo i szybko swoje notatki. Po uruchomieniu aplikacji wystarczy, że klikniesz w ikonę ikona  znajdująca się w górnym, lewym rogu ekranu i wybierzesz opcję „Notatki”.Będziesz mógł zapisać to co chcesz. Podaj tytuł notatki i wpisz tekst lub jeżeli chcesz wypunktować listę zadań, kliknij na ikonę plusa i wybierz „Pola wyboru”. Ta forma przydaje się np. podczas tworzenia list zakupów. Możesz wzbogacić notatki o zdjęcia, wybierając już zrobione fotografie z naszego albumu bądź też zrobić zdjęcie z poziomu aplikacji.

Nagrywaj notatki głosowe jeżeli nie masz czasu na zapisywanie swoich pomysłów lub zadań. Google Keep zapisze ją literami, dzięki funkcji rozpoznawania mowy. Nie będziesz miał problemu z jej odnalezieniem ponieważ usługa działa również w języku polskim.

Wyróżnij kolorem swoje notatki i przemyślenia. W ten sposób łatwo oddzielić sprawy służbowe od prywatnych bądź też podkreślić, które zadanie jest priorytetowe. Innym sposobem katalogowania notatek jest nadanie etykiet. Możesz skategoryzować swoje zapiski na przykład według jedzenia, przepisów czy też książek. Dzięki tym rozwiązaniom nie tracisz czasu na porządkowanie swoich myśli. Za pomocą ikony lupki, łatwo i szybko wyszukasz i wyfiltrujesz notatki według różnych atrybutów. Znajdziesz listy z obrazkami, nagrania dźwiękowe, czy udostępnione listy.

Dziel się swoimi pomysłami z rodziną i znajomymi. W Google Keep możesz udostępniać notatki np. mailem lub dodać współpracownika, który oprócz przeczytania udostępnionej treści, może dalej współtworzyć listę. Dzięki temu możliwa jest wspólna praca w tym samym czasie. Jeżeli nie możesz zrobić sam zakupów, podziel się listą z najbliższą Ci osobą i obserwuj jak znikają z niej poszczególne elementy. Możesz także w między czasie dodawać elementy o których wcześniej zapomniałeś.

Ustawiaj przypomnienia dla wybranych notatek. Określ sam kiedy chcesz zająć się daną sprawą wybierając czas i datę. Możesz dodawać cyklicznie powiadomienia aby nigdy nie zapomnieć o regularnie wykonanych czynnościach. Wejdź w utworzoną notatkę, kliknij na ikonę 27 i utwórz przypomnienie oparte na lokalizacji. Wówczas lista zakupów otworzy się w chwili gdy wejdziesz do sklepu.

Pamiętaj, że notatki, które dodajesz, są zsynchronizowane na wszystkich Twoich urządzeniach, co oznacza, że masz je zawsze pod ręką.

Więcej

https://www.google.pl/keep/

Pytania?

Jeżeli masz do nas pytania bądź chcesz się podzielić swoimi spostrzeżeniami – daj znać pozostawiając komentarz w poniższym polu.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments