telefon android

Mapy Google w wersji offline to takie, które nie wymagają połączenia do internetu. Świetnie sprawdzą się podczas wycieczki do miejsc, gdzie internet działa wolno lub jest niedostępny. W dzisiejszym artykule pokażmy Tobie jak zapisać wybrany obszar mapy Google oraz jak dodać do ulubionych konkretne miejsce i oznaczyć je na mapie. Sam zobacz jakie to łatwe!

JAK POBRAĆ OBSZAR OFFLINE W MAPACH GOOGLE?

  1. Uruchom aplikację Google Maps na swoim telefonie z Android.
  2. Kliknij na ikonę hamburgera , znajdującą się w lewym, górnym rogu aplikacji a następnie wybierz z listy „Obszary offline”.
  3. Kliknij na „Wybierz swój obszar” / „Wybierz własną mapę”. Pojawi się ramka, którą możesz swobodnie przesuwać po mapach do momentu aż znajdziesz ten obszar który chcesz pobrać. Następnie skorzystaj z przycisku „Pobierz”.
  4. Zaznaczony przez Ciebie obszar będzie się przez chwilę pobierał. Gotowe! Ciesz się mapami Google w wersji offline. Możesz edytować pobrany obszar i np. zmienić nazwę mapy (kliknij na ikonę ołówka, znajdującego się w prawym, górnym rogu).

JAK ŁATWO DODAĆ DO ULUBIONYCH KONKRETNE MIEJSCE I OZNACZYĆ JE NA MAPIE?

  1. Otwórz aplikację Google Maps na swoim telefonie. W pasku wyszukiwania wpisz miejsce, które chcesz dodać do ulubionych a następnie kliknij na nazwę ( zaznaczone na poniższym zrzucie kolorem czerwonym). Wyświetlą się wówczas wszystkie opcje dla danego miejsca. Kliknij przycisk „Zapisz”
  2. Możesz zapisać wybrane miejsce jako ulubione, dodać je do miejsc oznaczonych gwiazdką (tak jak w naszym przypadku) lub pojechać do wybranego miejsca korzystając z nawigacji Google Maps.
  3. Kliknij na ikonę hamburgera i wybierz opcję „Twoje miejsca” a następnie wybierz kategorię „Zapisane”. Kliknij na te oznaczone gwiazdką i wybierz jedno, do którego chcesz się dostać. Wybierz opcję „Wyświetl mapę” i kliknij na punkt oznaczony gwiazdką.
  4. Podaj swoją bieżącą lokalizację i rozpocznij nawigację do zapisanego wcześniej miejsca.

Więcej

file:///C:/Moje%20Strony%20Web/jaklatwo.pl/jaklatwo.pl/telefon/telefonia-komorkowa/android/221-jak-latwo-udostepnic-lokalizacje-za-pomoca-google-maps-na-telefonie-z-android.html

https://support.google.com/maps/answer/6291838?co=GENIE.Platform%3DAndroid&hl=pl

https://www.turysta.org/jak-korzystac-z-obszarow-offline-mapy-google-jak-pobrac-i-dodac-do-ulubionych-miejsce/

Pytania?

Jeśli masz nadal problem z pobraniem map offline lub chcesz podzielić się swoimi obserwacjami – daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments