endomondo android

Pierwsze miesiące nowego roku to ostatni moment aby zacząć pracę nad swoją sylwetką. Dzięki ćwiczeniom fizycznym i odpowiedniej diecie napewno zrzucisz zbędne kilogramy a powitanie wiosny nie będzie już dla Ciebie stresującym wydarzeniem. Aby pomóc Tobie wytrwać w noworocznych postanowieniach, zachęcamy do skorzystania z aplikacji Endomondo.

Została napisana z myślą o osobach uprawiających sport. Aplikacja rejestruje czas aktywności fizycznej, prędkość, przebyty dystans czy też spalone kalorie. Jest doskonałym narzędziem motywacyjnym m.in. dzięki możliwości publikowania swoich osiągnięć na portalach społecznościowych oraz dzięki wielu rywalizacjom, które budzą w nas ducha walki. Nie pozostało już nic innego, jak zainstalować aplikację na telefonie z systemem Android. Chcesz dowiedzieć się jak korzystać z Endomondo? Skorzystaj z poniższej instrukcji.

JAK ZAINSTALOWAĆ APLIKACJĘ ENDOMONDO?

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie musimy znaleźć ikonę „Sklep Play” ( na poniższym zrzucie zaznaczone czerwonym kółkiem).
  2. Po uruchomieniu się sklepu play ukaże się pasek wyszukiwania ( u góry strony), w którym wpisujemy nazwę aplikacji Endomondo. Po wybraniu z listy aplikacji, która nas interesuje, zaznaczamy opcję „Zainstaluj”.
  3. Po ukończeniu instalacji wracamy do głównego pulpitu i otwieramy naszą aplikację Endomondo.
  4. Rozpocznij rejestrację. Podaj nazwę użytkownika, adres e-mail, hasło a także datę urodzenia. Po utworzeniu konta, zaakceptuj warunki regulaminu.
  5. Aby aktywować konto na Endomondo, potwierdź swój adres e-mail. W tym celu zaloguj się do swojej skrzynki pocztowej, którą podałeś przy rejestracji.
  6. Aby uzyskać dostęp do pełnego wachlarza usług, musisz wykupić wersję Premium w planie miesięcznym lub rocznym. Wersja płatna umożliwia tworzenie planów treningowych, pozwala na dostęp do zaawansowanych statystyk Twoich treningów a także na korzystanie z większej ilości dyscyplin sportowych. Jeżeli nie chcesz inwestować, możesz korzystać z bezpłatnej wersji, która napewno sprosta Twoim oczekiwaniom i zda egzamin w przypadku osób rozpoczynających swoją przygodę ze sportem.
  7. Gotowe! Konto założone.

JAK KORZYSTAĆ Z APLIKACJI ENDOMONDO?

Zanim zaczniesz trenować, warto zaktualizować swój profil, dodając np. swoje zdjęcie. Możesz także zmieniać preferencje treningu oraz określić co i komu udostępniasz. W tym celu kliknij na ikonę  znajdującą się w lewym, górnym rogu pulpitu i kliknij zakładkę „Ustawienia”.

Klikając ikonę ludzika z aparatem, przechodzisz do swojego profilu. Dodaj zdjęcie podaj wzrost oraz wagę ( na tej podstawie informacje odnośnie spalanych kalorii będą bardziej dokładne).

W przypadku „Ustawień Audio” możesz włączyć wiadomości motywujące od znajomych oraz komunikaty głosowe ( trener audio).

W zakładce „Ustawienia treningu” możesz m.in.włączyć auto pauzę. Wówczas gdy się nie przemieszczasz czas automatycznie się zatrzymuje.

Korzystaj z głową z aplikacji treningowej. W ustawieniach prywatności nie udostępniaj map, treningów nikomu albo tylko znajomymi. Pamiętaj, że inny użytkownik może bez problemu poznać Twój adres zamieszkania bądź miejsce Twoich codziennych treningów. Mapa pokaże każdy punkt.

Teraz możesz zacząć trening. Po zalogowaniu się do Endomondo, pojawia się główny pulpit aplikacji z informacjami o czasie trwania treningu, dystansie, tempie czy też rodzaju dyscypliny. Oczywiście możesz wybrać, które dane będą się wyświetlać i w jakim miejscu.

Możesz bez przeszkód zmieniać dyscyplinę w zależności od planowanego treningu. Lista jest naprawdę długa, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Począwszy od chodzenia, biegania , jazdy na rowerze a skończywszy na szermierce, żeglarstwie czy gimnastyce.

Po wybraniu dyscypliny sportu, możesz rozpocząć trening. Kliknij w tym celu na zieloną strzałkę. Oprócz dużego zielonego przycisku jest jeszcze szare kółko z numerem „10”. Po jego naciśnięciu mamy dodatkowe 10 sekund do głównego odliczania. W tym czasie możesz np. schować telefon do kieszeni. Jeżeli chcesz zatrzymać na chwilę czas klikamy przycisk  . Jeżeli decydujesz się na zakończenie treningu kliknij . Zostaniesz automatycznie przeniesiony do podsumowania swojego treningu. Dodaj opis oraz zdjęcie. Jeżeli chcesz się pochwalić nowym rekordem życiowym, możesz udostępnić trening na portalu społecznościowym.

W podsumowaniu pojawi się mapa z zaznaczoną trasą jaką przebyłeś. Będą również dodatkowe informacje dotyczące m.in czasu jaki poświęciliśmy na trening czy też ilości spalonych kalorii.

Sam widzisz, że korzystanie z aplikacji Endomondo to świetna zabawa. Nie trać więc czasu i zadbaj o swoją sylwetkę oraz zdrowie już teraz. Uwolnij swoje Endorfiny!

Endomondo - Bieganie & Rower
Endomondo - Bieganie & Rower

Pytania?

Jeżeli nadal nie możesz poradzić sobie z instalacją aplikacji Endomondo bądź chcesz zadać nam pytanie – skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments