Planujesz wyjazdy za pomocą największego na świecie zbioru tras rowerowych Bikemap? Jeżeli nie, możesz łatwo rozpocząć po lekturze naszego artykułu: Jak łatwo znaleźć trasy rowerowe i zaplanować wycieczkę z Bikemap? A jeśli masz już konto i niejedną wycieczkę przemierzoną na jednośladzie, może czas na zainstalowanie dedykowanej aplikacji Bikemap na swoim telefonie z Android? Nic trudnego! Skorzystaj z poniższej instrukcji krok po kroku.

Korzystanie z podstawowych usług Bikemap takich jak wyszukiwanie tras jest możliwe bez konieczności rejestrowania się. Ale jeśli zajdzie potrzeba zapisania drogi rowerowej, musisz już posiadać konto. Dzięki niemu możesz uzyskać dostęp do tras na wszystkich urządzeniach, niezależnie od tego, czy korzystasz z komputera stacjonarnego czy też ze smartfona.

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie znajdź ikonę „Sklep Play”. Po uruchomieniu sklepu wpisz w pasku wyszukiwania nazwę aplikacji Bikemap. Następnie po wybraniu z listy aplikacji, która Ciebie interesuje, zaznacz opcję „Zainstaluj”. Po ukończeniu instalacji wróć do głównego pulpitu i uruchom zbiór tras rowerowych.
  2. Zaloguj się poprzez Facebooka (jeśli posiadasz konto w tym serwisie społecznościowym), konto Google lub podaj swój adres e-mail, nazwę użytkownika oraz hasło (możesz skorzystać z sugerowanego hasła, które Chrome zapisze na Twoim koncie Google – więcej na ten temat pod LINKIEM bądź utworzyć swoje własne). Zapoznaj się z oświadczeniami i zaznacz odpowiednie.
  3. Zezwól aplikacji Bikemap na dostęp do informacji o lokalizacji swojego telefonu.
  4. Aby wyszukać trasę bądź konkretny region, przejdź do zakładki „Discover” („Odkryj”) i skorzystaj z okna wyszukiwarki (u góry strony „Search for location”). Wpisz słowo kluczowe (miasto) a następnie z wyświetlonych wyników wybierz odpowiednie miejsce, które chciałbyś zwiedzić z poziomu jednośladu.
  5. Możesz wybrać dowolną trasę w interesującym Ciebie regionie lub skorzystać z filtru, który umożliwia wyszukanie szlaku rowerowego, określając jego długość, typ roweru (rower górski, rower miejski, rower szosowy) a także rodzaj nawierzchni (bruk, nieutwardzona, żwir). Możesz również posortować trasy według popularności, długości i podjazdów. Wybrana trasa przejazdu będzie posiadać mapkę, informację o swojej długości, szczegółowy plan dojazdu do miejsca docelowego a także profil wysokościowy trasy. To spore ułatwienie. Dzięki temu będziesz wiedział czy droga biegnie pod górkę czy w dół i jakie jest nachylenie terenu.
  6. Możesz zaplanować swoją własną trasę. Wystarczy, że klikniesz na ikonę niebieskiego kółka u dołu ekranu. Planowanie trasy rozpocznij od wpisania miejsca startu (Your location) a także miejsca zakończenia wycieczki (Choose destination). Na mapie pojawi się trasa wraz z informacją o czasie przejazdu oraz o jej długości. Jest to trasa preferowana z wygodnymi ścieżkami rowerowymi. Oczywiście możesz na tym etapie zdecydować się na zmianę trasy na szybszą, krótszą bądź przeznaczoną dla rowerów szosowych lub górskich. Te dwie ostatnie opcje są dostępnie tylko i wyłącznie w wersji Premium.
  7. Trasę możesz zapisać klikając na przycisk „SAVE”. Podaj tytuł swojej trasy a także uzupełnij szczegóły przesyłając ładne zdjęcia z wycieczki rowerowej poprzez dołączenie fotografii w zaznaczone miejsca. Pamiętaj, że musisz być zalogowany do swojego konta. Zatwierdź klikając SAVE ROUTE”. Wszystkie Twoje trasy zarówno te utworzone na komputerze jak i telefonie będą znajdować się w zakładce „MY ROUTES” w kategorii „PLANNED”. Możesz podzielić się swoją trasą z innymi użytkownikami serwisu Bikemap. Wystarczy, że przy opcji „Public Route” ustawisz suwak w pozycji aktywnej (przesuń w prawą stronę). W taki sposób zapisany szlak będzie dostępny dla pozostałej społeczności.
  8. Trasę możesz otworzyć w przeglądarce internetowej swojego telefonu (Oper in browser), zapisać jako plik GPX (zawiera bardzo szczegółowe nagrania trasy) lub jako plik KML (dotyczy dwuwymiarowych map i trójwymiarowych przeglądarek Ziemi. Plik ten został opracowany do użytku z programem Google Earth ). Wystarczy kliknąć na ikonę trzech pionowych kropek, znajdujących się w prawym, górnym rogu ekranu. Możesz także udostępnić trasę swoim znajomym za pomocą mediów społecznościowych (Facebook, Instagram), komunikatorów (np. Messenger, WhatsApp) a także innych aplikacji zainstalowanych na urządzeniu (np. Gmail, SMS).
  9. N głównej stronie w zakładce „Discover” („Odkryj”) znajdują się najbardziej popularne szlaki rowerowe a także trasy zjazdowe, płaskie, pagórkowate czy też górskie. Możesz podążać jedną z nich. Wystarczy uruchomić nawigację, klikając na przycisk „NAVIGATE”.

Prawda, że to łatwe? Znajdź swoją idealną trasę rowerową i kręć kilometry 🙂

Więcej

https://help.bikemap.net/hc/en-us/

Pytania?

Masz dodatkowe pytania? Chcesz pochwalić się swoją nową trasą? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments