Jednym z elementów poprawiających bezpieczeństwo naszego telefonu jest blokada ekranu. Standardowe blokady sprowadzają się do takich, jak symbol, kod PIN, lub hasło. Można je personalizować i dostosowywać do własnych potrzeb, ustawiając odpowiednią tapetę, dodając wiadomości czy też włączając treści powiadomień. Jeśli jesteś ciekawy jak w łatwy sposób można wykorzystać ekran blokady na telefonie z Android, skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro

Jak ustawić blokadę ekranu?

Na liście zainstalowanych aplikacji uruchamiamy „Ustawienia” (ikona zębatego koła) a następnie przechodzimy do zakładki „Bezpieczeństwo i prywatność”.

W kategorii „Hasło blokady ekranu” wybieramy opcję „Ustaw hasło blokady ekranu”. Możemy ustawić 6-cyfrowy kod blokady bądź też zmienić metodę odblokowania decydując się na hasło, 4-cyfrowy kod blokady, niestandardowy kod blokady (złożony z 4 do 16 cyfr) bądź symbol.

Gotowe! Teraz aby odblokować telefon musimy wprowadzić swój symbol dostępu bądź podać kod PIN. Bardzo ważne jest zapamiętanie ustawionej blokady ponieważ nie ma możliwości odzyskania jej, jeżeli zapomnisz.

Jak ustawić tapetę na ekranie blokady?

Czy tapeta na ekranie blokady musi być taka sama jak na głównym pulpicie? Oczywiście, że nie. Wszystkie telefony z Androidem dają nam możliwość jej zmiany. Można to zrobić na dwa sposoby: z poziomu ustawień lub korzystając z galerii zdjęć.

Ustawienia 

Przechodzimy do ustawień smartfona, klikając na ikonę zębatego koła a następnie wybieramy zakładkę „Ekran główny i tapeta”.

W obszarze ustawień ekranu głównego przechodzimy do opcji „Tapety”. Wyświetlą się różne tapety dostępne na naszym telefonie. Wybieramy tę, która najbardziej przypadnie nam do gustu. Klikamy na ikonę „ptaszka”, znajdującą się w prawym, dolnym rogu ekranu a następnie ustawiamy ją jako tło ekranu blokady.

Galeria zdjęć

Większość aplikacji do przeglądania zdjęć pozwala ustawić wybraną fotografię jako tapetę na ekranie smartfona. Jak to zrobić? Wystarczy wskazać zdjęcie znajdujące się w galerii telefonu, kliknąć na ikonę hamburgera (trzy pionowe kropki) a następnie z rozwijanego menu przejść do opcji „Ustaw jako” tapeta. Klikamy na ikonę „ptaszka” i ustawiamy jako tło ekranu blokady.

Jak dodać podpis/treść na ekranie blokady?

Jest to bardzo przydatna opcja, zwłaszcza wtedy gdy gdzieś zostawimy swój telefon. Zazwyczaj, jeśli telefon jest zablokowany to osoba, która go znajdzie nie wie nic o jego właścicielu. Dlatego warto zostawić na ekranie blokady swoje dane kontaktowe, takie jak imię, adres e-mail lub numer telefonu do kontaktu. Jak się do tego zabrać? Na liście zainstalowanych aplikacji uruchamiamy „Ustawienia” (ikona zębatego koła) a następnie przechodzimy do zakładki „Ekran główny i tapety”. W obszarze ustawień ekranu głównego wybieramy opcję „Podpis na ekranie blokady”. Gotowe!

Jak włączyć powiadomienia?

Nawet jeśli urządzenie jest zablokowane, powiadomienia mogą pojawiać się na ekranie blokady. Nie trzeba odblokowywać telefonu, aby wyświetlić datę, godzinę, poziom naładowania baterii czy informacje dotyczące nieodebranych połączeń i otrzymanych wiadomości. Co zatem zrobić aby pojawiły się aktualne komunikaty? Na liście zainstalowanych aplikacji uruchamiamy „Ustawienia” (ikona zębatego koła) a następnie przechodzimy do zakładki „Ekran główny i tapety”. W obszarze ustawień ekranu głównego wybieramy opcję „Zawsze na ekranie”. Przesuwamy suwak w pozycję aktywną. Można ustawić harmonogramy dla funkcji „Informacje zawsze wyświetlane” konfigurując opcje „godzina rozpoczęcia” oraz „godzina zakończenia” zgodnie z wymaganiami.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments