Też masz czasami problem z prawidłowym dopasowaniem zdjęć na przykład na Facebooku, Instagramie czy Twitterze? Jakość przesłanych obrazków jest kiepska? Rozmiar i proporcje fotografii także pozostawiają wiele do życzenia? Nie musisz już ich samodzielnie przycinać w specjalnie przeznaczonych do tego programach komputerowych. Wystarczy, że skorzystasz z narzędzia, które automatycznie zmieni wielkość zdjęć i dostosuje je do standardowych rozmiarów wymaganych w mediach społecznościowych. Mowa tutaj o Promo Image Resizer. Jest to darmowa usługa działająca w postaci strony internetowej więc nic nie musisz pobierać na swój komputer ani też telefon. Jeśli jesteś ciekawy jak za pomocą tego narzędzia dopasować zdjęcia do rozmiarów używanych w różnych serwisach społecznościowych to dzisiejszy artykuł może okazać się bardzo pomocny. Zaczynamy!

Jak działa Promo Image Resizer?

  1. Uruchom przeglądarkę internetową na swoim komputerze. W naszym przykładzie posługujemy się Google Chrome  ale w Twoim przypadku może to być również Microsoft Edge, Internet Explorer, Firefox czy też Opera. Typ wybranej przeglądarki nie ma znaczenia, proces scalania i poszczególne ekrany nie będą się miedzy sobą różnić.  Wpisz w pasku adresu: https://promo.com/tools/image-resizer/
  2. Wgraj swoje zdjęcie, które pobrałeś wcześniej i zapisałeś np. na dysku (kliknij przycisk „Brows” lub też zaimportuj je z adresu URL.
  3. Po zaimportowaniu zdjęcia możesz samodzielnie ustawić rozmiar niestandardowy określając np. jego szerokość lub też wysokość. Jeśli jesteś zadowolony z efektów, możesz już na tym etapie pobrać swoją fotografię klikając na przycisk „Download” i wstawić w konkretnym serwisie np. Facebooku.
  4. Jeśli jednak nie chcesz ręcznie zmieniać rozmiaru zdjęcia to po jego załadowaniu, wyświetli się lista obrazków podzielonych na różne serwisy społecznościowe wraz z wymaganymi przez nich proporcjami oraz rozmiarami.
  5. Niestety takie automatyczne dopasowanie rozmiarów może powodować także nieprawidłowości w kadrowaniu obrazka. I tym sposobem zamiast całej postaci będzie widoczna tylko głowa lub cześć tułowia. Narzędzie jednak wychodzi na przeciw temu problemowi i umożliwia szybką edycję zdjęcia, odpowiednio przesuwając obrazek tak aby pokazać to co najważniejsze. Wystarczy, że najedziesz kursorem myszy komputerowej na wybraną grafikę i klikniesz przycisk „Edit”/”Edytuj”. Przy użyciu suwaka znajdującego się pod fotografią możesz zmieniać rozmiar. Natomiast aby wykadrować zdjęcie, wystarczy chwycić je lewym przyciskiem myszy komputerowej i przesuwać aż do uzyskania odpowiedniego dla Ciebie efektu. Po zakończeniu edycji, kliknij ikonę krzyżyka (prawy, górny narożnik zdjęcia).
  6. Możesz pobrać wszystkie zdjęcia klikając na przycisk „Download All Images”. Jeśli jednak interesują Ciebie tylko wybrane fotografie wystarczy je zaznaczyć, klikając na pola wyboru (puste kółka znajdujące się w prawym, górnym rogu obrazka zmienią się w ikonę  „fajki”) i zatwierdzić przyciskiem „Download Selected Images”.
  7. Pobrane fotografie możesz umieścić na tablicy swojego profilu w różnych, wybranych przez Ciebie mediach społecznościowych. Tak przygotowane zdjęcia gwarantują większą jakość i nie są po raz kolejny poddawane kompresji.

Pytania?

Masz pytania? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments