Czy wiesz, że za pomocą Map Google dojedziesz nie tylko z punktu A do punktu B, ale także dodasz punkty pośrednie (przystanki), które zostaną uwzględnione podczas wytyczania trasy? Jeśli chciałbyś zaznaczyć punkt pośredni w planowanym czasie przejazdu, ale nie wiesz jak się do tego zabrać, to koniecznie skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Telefon w dłoń i zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro. System – Android 10

  1. Upewnij się, że masz zaktualizowaną aplikację Map Google. W tym celu otwórz Sklep Google Play a następnie przejdź do „Menu”, klikając na ikonę trzech poziomych kresek. Z listy wybierz opcję „Moje gry i aplikacje. Te, dla których dostępne są aktualizacje, mają etykietę „Aktualizuj”.
  2. Uruchom aplikację mobilną Google Maps na swoim telefonie z Android.
  3. Ustaw cel podróży. W pasku wyszukiwania u góry strony wpisz miejsce docelowe a następnie kliknij na przycisk „Trasa”.
  4. Przy nazwie punktu początkowego kliknij na ikonę trzech pionowych kropek (prawy, górny rogu ekranu).
  5. Z rozwijanej listy wybierz opcję „Dodaj przystanek”.
  6. Na ekranie pojawi się teraz trzecie pole, w którym możesz wprowadzić punkt pośredni. Wyszukaj miejsca, które ma być uwzględnione podczas wytyczania trasy do Twojego miejsca docelowego.
  7. Trasa została zaktualizowana i uwzględnia Twój punkt pośredni. Od razu wyświetli się kolejne pole „Dodaj przystanek” (możesz dodać maksymalnie 8 punktów pośrednich).
  8. Teraz zmień kolejność punktów. Dlaczego? Bo pewnie zauważyłeś, że trasa wyświetla niewłaściwy czas podróży i odległość. Wynika to ze złego ułożenia przystanków i miejsc docelowych na liście. Na szczęście wszystkie miejsca docelowe i przystanki można zamieniać miejscami. Obok każdego wskazanego miejsca wyświetla się ikona z trzema kreskami. Przytrzymaj chwilę palcem na tym przycisku, a następnie przesunąć w górę lub w dół wybraną plakietkę z miejscem pośrednim. W ten sposób ustawisz je po kolei, tak, aby trasa została prawidłowo nakreślona.

  9. Jeśli wszystko się zgadza, to kliknij na przycisk „Gotowe”, który znajduje się na pasku, wyświetlającym całą podróż, czyli czas i dystans a następnie rozpocznij nawigację. Prawda, że łatwe?

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments