Global Media Controls

Korzystasz z Google Chrome jako standardowej przeglądarki internetowej? Jeśli tak to ta wiadomość może się Tobie spodobać. Wraz z aktualizacją Chrome 77, Google wprowadza nowy przycisk Play/Pauza, za sprawą którego można szybciej odtwarzać treści multimedialne. Nową funkcję można łatwo aktywować ręcznie z poziomu flag. Jeśli chciałbyś wygodnie sterować muzyką już dziś dodaj przycisk GMC do swojej przeglądarki. Jak to zrobić na komputerze z systemem Windows 10? Skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

  1. Sprawdź czy posiadasz aktualną wersję swojej przeglądarki internetowej. Opcja dodania przycisków Start/Stop jest dostępna tylko w Chrome 77. Aby się upewnić, otwórz Google Chrome i kliknij przycisk „Więcej” (ikona w postaci trzech pionowych kropek). Następnie przejdź do opcji „Pomoc” i wybierz „Google Chrome – informacje”. Jeśli nie masz najnowszej wersji przeglądarki, zaktualizuj ją.
  2. W celu przetestowania funkcji wpisz w pasku adresu: chrome://flags/ a następnie odszukaj na liście opcji Global Media Controls.
  3. Włącz funkcje wybierając opcję „Enable”.
  4. Uruchom ponownie przeglądarkę internetową Google Chrome klikając na przycisk „Relaunch Now”.
  5. Gotowe! Przycisk odtwarzania powinien znajdować się obok paska adresu w prawym, górnym rogu przeglądarki. Klikając na niego, wyświetli się małe okienko z prostym odtwarzaczem, zawierającym tytuł aktualnie odtwarzanej muzyki/filmu a także źródło (np. Spotify, YouTube). Dodatkowo dostępne są trzy przyciski do sterowania plikiem multimedialnym – poprzedni utwór, pauza/start i następny utwór. Możesz wznawiać i zatrzymywać multimedia w Google Chrome niezależnie od tego, na jakiej karcie są one uruchomione.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments