Masz w domu ubrania, których nie nosisz bądź też książki lub płyty do których już raczej nie wrócisz? Chcesz wynająć pokój, kwaterę w górach a może właśnie zrobiłeś remont swojego mieszkania i w garażu zalegają Twoje stare meble? Niezależnie od tego czy chcesz coś sprzedać, wymienić lub wynająć, musisz przygotować ogłoszenie. Z pomocą przychodzi Gratka.pl, polski serwis ogłoszeniowy, skierowany zarówno do odbiorców indywidualnych jak i biznesowych. Chcesz sprawdzić jak działa? Załóż konto i już dziś dodaj darmowe ogłoszenie aż w 15 różnych kategoriach (za wyjątkiem tych związanych z nieruchomościami, motoryzacją oraz pracą). Jak to zrobić? O tym w dzisiejszym artykule. Skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku a zobaczysz jakie to łatwe.

Przyjmijmy, że chcemy sprzedać zbędny przedmiot. Zaczynamy!

 1. Otwórz przeglądarkę internetową na swoim komputerze (w naszym przypadku jest to Google Chrome) a następnie w pasku wyszukiwania wpisz adres gratka.pl
 2. Zaloguj się do swojego konta. Jeśli nie posiadasz jeszcze profilu w serwisie ogłoszeniowym, zarejestruj się, podając adres e-mail oraz hasło. Zapoznaj się z Regulaminem oraz Polityką Prywatności a następnie zaznacz zgody i przejdź dalej klikając na przycisk „Załóż konto w Gratce”.
 3. Aby dokończyć proces rejestracji, zaloguj się do swojej skrzynki mailowej i kliknij w link aktywacyjny. Jeżeli wszystko poszło sprawnie to Twoje konto będzie aktywne!
 4. Zaloguj się do serwisu. Jeśli chcesz być powiadamiany o aktualnych promocjach i ofertach bądź też otrzymywać newsletter, zaznacz wyświetlone na stronie zgody. Jeśli nie jesteś zainteresowany, od razu dodaj darmowe ogłoszenie.
 5. W pasku wyszukiwania wpisz tytuł ogłoszenia. Wyświetli się proponowana kategoria. Wskaż tę, która według Ciebie jest najbardziej odpowiednia i w której będzie widoczne Twoje ogłoszenie.
 6. Z rozwijanej listy wybierz rodzaj ogłoszenia (w tym przypadku będzie to sprzedaż), a także podaj lokalizację (wpisz miejscowość i wybierz właściwą z wyświetlonych podpowiedzi). Opcjonalnie możesz podać także dzielnicę oraz szczegółowy adres (ulica, numer domu).
 7. Przedstaw przedmiot, który chcesz sprzedać. Dzięki zdjęciom możesz zyskać większą ilość zainteresowanych (maksymalnie możesz dodać 12 fotografii a także 1 dokument PDF).
 8. Możesz podać dodatkowe informacje takie jak stan przedmiotu (nowy bądź używany), wskazać datę odbioru (od zaraz, w późniejszym terminie), opcje odbioru (np. odbiór osobisty, możliwość wysyłki), bądź też podać stronę www oraz producenta.
 9. Kolejnym ważnym elementem jest opis. To miejsce, w którym możesz przekonać osobę zainteresowaną żeby to właśnie z Twojej oferty skorzystała. Podaj cenę jaką oczekujesz za swój przedmiot. Do dyspozycji masz także opcję „Do negocjacji” lub „Oddam za darmo. Następnie podaj swoje dane kontaktowe (imię, numer telefonu oraz adres e-mail) a także określ czy ogłoszenie dodajesz jako osoba fizyczna czy może firma. Warto również podać godziny, w których można się z Tobą kontaktować.
 10. Wybierz wariant „Ogłoszenie podstawowe” (darmowe). Możesz oczywiście podejrzeć je przed ostatecznym dodaniem. Jeżeli wszystko się zgadza kliknij „Dodaj ogłoszenie”.
 11. Gotowe! Twoje ogłoszenie zostało dodane na okres 31 dni.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments