Czasami przychodzi taki moment, że chcemy zniknąć z mediów społecznościowych. Oczywiście najprostszym rozwiązaniem jest całkowite usunięcie konta z danego portalu. Ale po co podejmować aż tak drastyczne kroki? Można przecież zrobić sobie krótkie wakacje, zawieszając tymczasowo swój profil. Blokada konta na Instagramie nie powinna nastręczyć Tobie zbyt wielu trudności. Jeśli jesteś ciekawy gdzie szukać rozwiązania to koniecznie skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Telefon w dłoń i zaczynamy!

  1. Na liście wszystkich zainstalowanych aplikacji odszukujemy przeglądarkę internetową (w naszym przypadku jest to Google Chrome) i uruchamiamy ją. Dlaczego tak? Ponieważ niestety nie można dezaktywować konto z poziomu aplikacji mobilnej (nie zajdziemy tam potrzebnej opcji).
  2. W pasku wyszukiwania u góry strony wpisujemy adres www.instagram.com a następnie logujemy się do swojego konta.
  3. Przechodzimy do swojego profilu, klikając na ikonę ludzika, znajdującą się w prawym, dolnym, rogu ekranu a następnie wybieramy przycisk „Edytuj profil”.
  4. Wyświetli się plansza z naszymi danymi profilowymi (imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu). Przesuwamy stronę w dół i klikamy na opcję „Tymczasowego wyłączenia konta”.
  5. Musimy podać powód wyłączenia konta a także ponownie wpisać hasło. Potwierdzamy swoją decyzję klikając na przycisk „Wyłącz tymczasowo konto”. Gotowe! Zdjęcia, komentarze i polubienia zostały ukryte!
  6. Jeśli w dowolnym momencie zechcemy powrócić do społeczności Instagrama, możemy ponownie aktywować konto, logując się do niego za pomocą adresu e-mail i hasła. Nasz profil zostanie w pełni przywrócony (wraz z listą znajomych, zdjęciami, filmikami, polubieniami itp.). Należy pamiętać, że podczas ponownej aktywacji konta musimy mieć dostęp do adresu e-mail podanego podczas logowania.

PS. Wciąż jesteśmy na Instagramie, więc wpadaj na nasz profil 🙂

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments