Content to jeden z ważniejszych czynników, który pomaga przy generowaniu ruchu na stronie internetowej oraz zdobywaniu klientów. Dowiedz się zatem, jak dbać o jego wysoką jakość.

Content is King! W tym popularnym haśle znajduje się dużo prawdy. Jakościowe treści na stronie www to klucz do zdobywania wysokich pozycji w Google oraz pozyskiwania klientów. W końcu nie bez powodu według badania przeprowadzonego przez Zazzle Media content w formie pisanej to największy priorytet dla firm, jeśli chodzi o content marketing w roku 2019.

Jak jednak dbać o to, aby treści na Twojej witrynie zawsze były na jak najwyższym poziomie? Zapoznaj się z naszymi 3 poradami, które na pewno Ci w tym pomogą.

1. Znaj swoją grupę docelową podczas tworzenia strony WWW

Choć wskazówka ta jest prosta, to jednak wiele osób tworzy treści, nie zwracając odpowiedniej uwagi na to, kto może być ich odbiorcą. Zanim zatem zaczniesz pisać content na swoją stronę www lub zlecisz to komuś innemu, zadaj sobie następujące pytania:

  • Kto stanowi moją główną grupę docelową?
  • Kto wchodzi w skład drugorzędnych odbiorców, którzy mogą mieć wpływ na tę najważniejszą grupę docelową?
  • Jak osoby, do których chcę trafić, mogą znaleźć moją stronę?

Weźmy dla przykładu stronę kancelarii adwokackiej. Jest ona skierowana przede wszystkim wobec potencjalnych klientów. Jednak w skład drugorzędnych odbiorców mogą wchodzić także inni prawnicy, z którymi dana firma może nawiązać współpracę, czy też dziennikarze i reporterzy. Z tego powodu znajdujące się na niej treści powinny być tworzone z myślą o wszystkich tych grupach. Zastanów się dlatego:

  • Jakiego rodzaju pytania mogą mieć poszczególne grupy na wybrany temat?
  • Gdzie w sieci są oni najbardziej aktywni?
  • Jakiego rodzaju informacji potrzebują?

2. Twórz oryginalne treści wysokiej jakości

Publikowanie tylko oryginalnego contentu na swojej stronie WordPress to podstawa. Łamanie tej zasady może przyczynić się do poważnych problemów, jak nałożenie kary od Google czy też pozwy związane z plagiatem.

Unikaj także nastawienia, które prowadzi do przykładowych postaw:

  • Jak mogę wygenerować jak najwięcej treści jak najtańszym kosztem?
  • Czy da się zrobić bota, który będzie automatycznie zbierał treści z Internetu i przetwarzał je na coś, co zostanie przynajmniej zaindeksowane przez Google?
  • Czy można znaleźć copywriterów, którzy za jak najniższe stawki napiszą jak najwięcej artykułów?
  • Czy nie dałoby się zebrać gotowych artykułów z Internetu i zdobyć pozwolenie, aby opublikować je ponownie, ale u siebie?

Oczywiście sama oryginalność nie wystarczy. Potrzebna jest także wysoka jakość treści, które będą przede wszystkim wyróżniać się na tle innych. Dlatego przed ich tworzeniem zastanów się, jak możesz stworzyć content, który ujmie dane zagadnienie w unikalny sposób.

3. Stosuj się do modelu „odwróconej piramidy”

Przeglądając treści w Internecie, chcemy znaleźć to, co nam potrzebne, szybko i łatwo. Dlatego też czas, jaki przeznaczamy na przyglądanie znalezionych treści, jest bardzo krótki. Pamiętaj o tym, tworząc wpisy na swoją stronę WordPress. Staraj się, aby struktura treści przypominała odwróconą piramidę – najważniejsze informacje powinny być zawarte na samej górze, a te mniej istotne, na dole.

Weźmy dla przykładu stronę/wpis na blogu dotyczący konferencji. Najważniejsze informacje, jak jej nazwa, tematyka, data i lokalizacja powinny pojawić się zaraz na początku. Z kolei o mniej istotnych szczegółach jak mówcy, organizatorzy i sponsorzy, czy też historia konferencji, wspomnij na końcu.

O tym pamiętaj podczas tworzenia strony internetowej

Musisz dobrze znać swoją grupę docelową – dzięki temu nie zmarnujesz czasu i środków na treści, które tak naprawdę do nich nie trafią. Zawsze bądź oryginalny i wyróżniaj się swoimi treściami na tle innych, a także dbaj o ich odpowiednią strukturę. Dzięki takiemu podejściu Twój content zawsze będzie stał na wysokim poziomie.

Warto też zaufać w tej kwestii specjalistom, takim jak agencja interaktywna home.pl. Jeżeli chcesz dowiedzieć się ile kosztuje strona WWW, a także otrzymać darmową wycenę jej stworzenia, skorzystaj z formularza kontaktowego, znajdującego się pod adresem: https://home.pl/tworzenie-stron-internetowych/

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments