Chcesz otrzymywać powiadomienia gdy ktoś zaloguje się na Twoje facebookowe konto? Nic prostszego. Wystarczy włączyć odpowiednią opcję, która jest wbudowana w serwis społecznościowy. Gdy ktoś włamie się na Twoje konto Facebook, zostaniesz o tym fakcie poinformowany a co za tym idzie, będziesz mógł odpowiednio szybko zareagować, np. zmieniając hasło. Jeśli jesteś ciekawy co zrobić aby dostawać informacje o nierozpoznanych logowaniach, to koniecznie skorzystaj z dzisiejszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Telefon w dłoń i zaczynamy!

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji odszukaj Facebooka, uruchom program i zaloguj się do swojego konta.
  2. Kliknij na ikonę hamburgera (trzy poziome kreski), znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu a następnie rozwiń zakładkę „Ustawienia i prywatność” i przejdź do kategorii „Ustawienia”.
  3. W sekcji „Bezpieczeństwo” kliknij na zakładkę „Bezpieczeństwo i logowanie”.
  4. W obszarze „Konfiguracja dodatkowych zabezpieczeń” przejdź do opcji „Otrzymuj powiadomienia o nierozpoznanych logowaniach”.
  5. Teraz możesz określić w jaki sposób chcesz otrzymywać powiadomienia od Facebooka w przypadku gdy ktoś zaloguje się na Twoje konto. Możesz otrzymywać alerty dotyczące logowania bezpośrednio na Facebooku (opcja pierwsza czyli „Powiadomienia”), na Messengerze lub w wiadomości mailowej, wysyłanej na adres, który podałeś w ustawieniach swojego profilu. Każdą zmianę należy zatwierdzić klikając na przycisk „Zapisz”. Gotowe!
  6. Tak na przykład wyglądają powiadomienia otrzymywane w aplikacji Facebook.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments