Masz dość oczekiwania na kuriera z przesyłką? Chciałbyś wygodnie (bez kolejek) odebrać lub nadać przesyłkę w drodze do/lub z pracy, szkoły, uczelni? Z pomocą przychodzą Paczkomaty czyli systemy automatycznych skrytek pocztowych. Są usługą w ofercie inPost, która ma na celu zminimalizować koszty oraz maksymalnie zautomatyzować przesyłanie paczek. Paczkomaty zlokalizowane są w różnych miejscach publicznych, na stacjach benzynowych czy też przy supermarketach. Sam widzisz, że są na wyciągnięcie ręki. Jeżeli jeszcze nigdy nie korzystałeś z usługi paczkomatu to dobrze trafiłeś. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się jak one działają oraz jak szybko i łatwo nadać i odebrać przesyłkę. Zapraszamy do instrukcji krok po kroku.

NADAJ PACZKĘ

Nadawanie przesyłek jest niezwykle proste. Paczkę możesz nadać na dwa sposoby. Poprzez założenie konta na MANAGERZE PACZEK bądź bezpośrednio w wybranym przez Ciebie paczkomacie.

JAK I GDZIE NADAĆ PRZESYŁKĘ ZA POMOCĄ MANAGERA PACZEK?

Założenie konta w Managerze Paczek trwa dosłownie kilka minut i co ważne nic nie kosztuje. Potem możesz spokojnie i do woli, w zaciszu własnego mieszkania nadawać przesyłki.

 1. Wejdź na stronę https://manager.paczkomaty.pl/register i załóż swoje konto. Uzupełnij dane, podając m.in. adres e-mail, numer telefonu oraz preferowany paczkomat, w którym będziesz nadawać przesyłki. Zakończ klikając „ZAREJESTRUJ SIĘ”.
 2. Po zakończeniu rejestracji otrzymasz wiadomość na swoją skrzynkę mailową z informacjami dotyczącymi aktywacji konta.
 3. Zaloguj się do swojej skrzynki e-mail. Otwórz wiadomość od inPost i aktywuj konto.
 4. Teraz zaloguj się do Managera Paczek, korzystając ze strony HTTPS://MANAGER.PACZKOMATY.PL/ZALOGUJ
 5. Po zalogowaniu się do swojego konta, przygotuj swoją przesyłkę. Pierwszym krokiem jest nadanie etykiety. Stworzysz ją klikając w zakładkę „Wyślij Przesyłki”. Wypełnij formularz podając adres mailowy oraz numer telefonu odbiorcy, rozmiar paczki, sposób nadania a także miejsce odbioru przesyłki.
 6. Zostaniesz poinformowany o koszcie przesyłki. Etykietę opłacisz ze środków posiadanych na swoim koncie inPost. Stan konta możesz sprawdzić i doładować bardzo łatwo klikając w zakładkę „Płatności” i wpisując kwotę w dolnym prawym rogu strony. Zatwierdź wybierając „Doładuj”.
 7. Na samym końcu kliknij ” Opłać, wydrukuj i wyślij”. Z Twojego konta w Managerze Paczek zostanie pobrana automatycznie kwota za nadanie etykiety. Gotową etykietę wydrukuj i naklej na opakowanie swojej paczki.
 8. Tak przygotowaną przesyłkę nadaj w paczkomacie, który podałeś przy rejestracji swojego konta. Zeskanuj numer paczki oraz wpisz kod nadania z etykiety. Otworzy się skrytka, do której włóż przesyłkę. Gotowe!

JAK NADAĆ PRZESYŁKĘ BEZPOŚREDNIO W PACZKOMACIE?

Nie musisz posiadać konta w Managerze Paczek aby nadać przesyłkę. Wystarczy, że wcześniej znajdziesz paczkomat, z którego usług chcesz skorzystać. Pomocna może okazać się strona https://twoj.inpost.pl/pl/znajdz-punkt-inpost.

 1. Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi na ekranie paczkomatu.
 2. Na ekranie maszyny wybierz „Nadam Paczkę”.
 3. Wybierz „Wyślę szybko bez formalności”.
 4. Określ jakich wymiarów jest Twoja paczka. Dla ułatwienia przy obrazkach podane są rozmiary łącznie z kosztami wysyłki.
 5. Potrzebny będzie Twój numer telefonu, na który zostanie wysłany kod nadania paczki. Jest niezbędny by zakończyć transakcje. Kliknij „Idź dalej”.
 6. Podaj numer telefonu osoby, do której wysyłasz paczkę. Otrzyma on wiadomość z kodem odbioru. Bez niego adresat nie będzie mógł odebrać przesyłki.
 7. Otrzymasz wiadomość z kodem nadania.
 8. Dokonaj opłaty. Następnie otworzy się skrytka, do której włóż przesyłkę. Po nadaniu Ty oraz odbiorca paczki otrzymacie wiadomość z powiadomieniem o dokonanej transakcji.

ODBIERZ PACZKĘ

Robiąc zakupy przez internet oprócz tradycyjnej wysyłki, możesz wybrać usługę paczkomatu. Jest to wygodny sposób i dzięki takiej decyzji nie musisz już siedzieć w domu i wyczekiwać kuriera czy listonosza. Wystarczy, że przy zamówieniu podasz swój numer telefonu, adres e-mail oraz paczkomat, który znajduje się w dogodnej dla Ciebie lokalizacji. Pamiętaj, że z paczkomatów możesz korzystać 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu. Na odbiór przesyłki masz 72 h od momentu otrzymania powiadomienia. Jeżeli nie masz czasu zawsze możesz poprosić o pomoc kogoś zaufanego.

 1. W chwili dostarczenia przesyłki do paczkomatu otrzymasz powiadomienie z 6 cyfrowym kodem odbioru. Zachowaj tę wiadomość!
 2. Odwiedź paczkomat, który podałeś przy składaniu zamówienia. Na ekranie wybierz opcję „Odbiór Paczki”.
 3. Podaj swój numer telefonu oraz kod odbioru, otrzymanego w wiadomości SMS.
 4. Po wprowadzeniu wszystkich potrzebnych danych otworzy się skrytka, z której wyjmij swoją przesyłkę. Gotowe! Możesz cieszyć się swoimi zakupami.

Więcej

https://twoj.inpost.pl/pl/centrum-pomocy

Pytania? Sugestie?

Pozostaw nam komentarz korzystając z poniższego formularza.


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Piękniejsza strona naszego portalu! Najczęściej pisze o telefonii komórkowej oraz sieciach społecznościowych. A jak już ma dość to biega i sporo kręci na rowerze.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments