Często podróżujesz czy pierwszy raz wybierasz się samolotem na swoje długo wyczekiwane i wymarzone wakacje? A może planujesz odwiedziny dawno nie widzianej rodziny lub znajomych? Niezależnie od tego jakim podróżnikiem jesteś powinieneś szanować swój czas a przede wszystkim pieniądze. Aplikacja Skyscanner wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom i oferuje innowacyjną wyszukiwarkę połączeń lotniczych, dzięki której łatwo znajdziesz tanie loty a także szybko porównasz ceny biletów lotniczych w różnych terminach, oferowanych zarówno przez linie lotnicze jaki i biura podróży. Jeśli planujesz weekendowy wyjazd za granice i chciałbyś zaplanować podróż samolotem oraz zarezerwować bilety to dzisiejszy artykuł może okazać się bardzo pomocny. Pokażmy jak działa aplikacja Skyscanner na telefonie z Android. Zaczynamy!

Jak kupić bilet lotniczy?

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie musisz znaleźć ikonę „Sklep Play”. Otwórz aplikację. Po uruchomieniu sklepu wpisz w pasku wyszukiwania nazwę „Skyscanner”. Następnie po wybraniu z listy aplikacji, która Ciebie interesuje, zaznacz opcję „Zainstaluj”.  Po ukończeniu instalacji wróć do pulpitu i otwórz wyszukiwarkę lotów.
  2. Zarejestruj się używając konta w mediach społecznościowych (Facebook) lub podając swój adres e-mail oraz hasło. Możesz także zalogować się poprzez konto Google (jeśli jeszcze nie posiadasz, możesz łatwo rozpocząć po lekturze artykułu Jak łatwo utworzyć konto Google na telefonie z Android?)
  3. Uzupełnij dane, skąd i dokąd chcesz lecieć oraz w jakim terminie. W naszym przykładzie planujemy lecieć z Wrocławia do Rzymu. Wylot 08 czerwca a powrót 11 czerwca. Do wyboru masz również opcje takie jak: podróż w jedną stronę, w obie strony, wybór wielu miast, wybór klasy podróży oraz ilości podróżujących osób – innymi słowy podróżujesz dokładnie tak jak chcesz.
  4. Po wybraniu lotniska wylotowego, docelowego, dat oraz określeniu dodatkowych opcji, kliknij ikonę „lupy”. Na ekranie telefonu pojawi się zestawienie połączeń wraz ze wskazaniem przewoźnika, ceny, dokładnych terminów (godziny wylotu, ewentualnych przesiadek itd.)
  5. Wybierasz najbardziej odpowiadający Tobie termin wylotu i cenę, tak samo postępujesz w kwestii powrotu. Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami takie jak np. ograniczenia dotyczące bagażu podręcznego, dostępności miejsca na nogi w samolocie, dostępności gniazdek do ładowania oraz WiFi, dostępności posiłków itd.
  6. W zależności od operatora bilety lotnicze możesz zarezerwować bezpośrednio na stronie przewoźnika (jak w naszym przykładzie) lub za pośrednictwem podmiotu zajmującego się sprzedażą biletów lotniczych. Aby sfinalizować zakup będziesz musiał podać swoje dane osobowe wraz z numerem telefonu i adresem mailowym.
  7. Gotowe! Prawda, że to łatwe? Bilety najczęściej otrzymasz w wersji elektronicznej (plik pdf) na adres mailowy. Życzymy udanych podroży i niesamowitych wrażeń!

Więcej

https://www.skyscanner.pl/

https://play.google.com/store/apps/

Pytania?

Masz problem albo pytania? A może inaczej szukasz tanich biletów lotniczych i chcesz się podzielić swoją wiedzą z innymi użytkownikami? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments