Wielu z nas będąc poza domem korzysta z Internetu mobilnego. Niestety w sytuacji gdy wykorzystamy pakiet danych, serfowanie w sieci staje się uciążliwe a połączenie internetowe zrywa się w najmniej oczekiwanym momencie. Właśnie w takiej sytuacji przydać się może UPC Wi-Fi Free czyli szybki i darmowy dostęp do nielimitowanego Internetu UPC. Jest to sieć rozsyłana przez modemy klientów UPC, które pełnią rolę hotspotów. Jak to działa? Modemy UPC wysyłają dwie odrębne sieci: prywatną (czyli tę wykorzystywaną jako Internet domowy) oraz zewnętrzną (udostępnioną innym użytkownikom sieci UPC). Są one od siebie niezależne i nie wpływają na jakość połączenia internetowego. Brzmi dobrze? Jeśli chciałbyś dowiedzieć się jak korzystać z Internetu UPC będąc poza domem, zapoznaj się z dzisiejszą instrukcją krok po kroku. Zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro

  1. Otwieramy przeglądarkę internetową (w naszym przypadku jest to Google Chrome) a następnie w pasku adresu wpisujemy www.upc.pl
  2. Logujemy się do „Mojego UPC” poprzez Facebooka, Twittera (jeśli posiadamy konta w tych serwisach społecznościowych), konto Google lub podając swój adres e-mail/nazwę użytkownika oraz hasło (można skorzystać z sugerowanego hasła, które Chrome zapisze na Twoim koncie Google – więcej na ten temat pod LINKIEM bądź utworzyć swoje własne).
  3. Na głównej stronie portalu klikamy przycisk „Usługi” a następnie z rozwijanego menu wybieramy opcję „Internet”.
  4. Wybieramy zakładkę „UPC Wi-Fi Free” i wprowadzamy swoje hasło dostępu do sieci, klikając na przycisk „Zmień hasło”. Musi się ono różnić od hasła, które podajemy logując się do konta Moje UPC.
  5. Teraz przechodzimy do ustawień naszego smartfona, klikając na ikonę zębatego koła. Następnie wybieramy zakładkę „Sieci zwykłe i bezprzewodowe”.
  6. Wybieramy zakładkę „Wi-Fi” a następnie włączamy połączenia sieciowe Wi-Fi, przesuwając suwak w pozycję aktywną. Nasze urządzenie zacznie wyszukiwać dostępnych sieci. Klikamy na nazwę tej, z którą chcemy się połączyć. W tym przypadku będzie to „UPC Wi-Fi Free”.
  7. Logujemy się używając swoich danych dostępowych. W polu „tożsamość” wpisujemy swój login do Moje UPC a w miejscu hasła wpisujemy to indywidualne, zdefiniowane w sekcji UPC Wi-Free w systemie Moje UPC (patrz punkt 4). Zatwierdzamy klikając na przycisk „Połącz”.
  8. Gotowe! Od tej pory nasze urządzenie mobilne będzie łączyć się automatycznie z dostępnymi sieciami Wi-Free w Polsce a także w innych krajach, gdzie UPC oferuje swoje usługi, m.in. w Szwajcarii, Irlandii, w Niemczech, Czechach, Rumunii itd.

Więcej

https://www.upc.pl/internet/poznaj/wi-free/?intcmp=poznaj-int-wifree

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments