Wybierasz się na długo wyczekiwane, zagraniczne wakacje? Zastanawiasz się czy Twój telefon będzie działał poprawnie? Jeśli nie chcesz zepsuć sobie urlopu, sprawdź czy masz włączoną usługę roamingu. Dzięki niej będziesz mógł korzystać z Internetu a także odbierać połączenia telefoniczne oraz wiadomości SMS poza granicami kraju. Metoda sprawdzenia statusu roamingu, jego włączenia czy też wyłączenia, różni się w zależności od operatora telekomunikacyjnego. W dzisiejszym artykule pokażemy jak to wygląda w sieci Plus.

WAŻNE! W myśl znowelizowanych przepisów od 15 czerwca 2017 każdy kto przebywa na terenie krajów Unii Europejskiej może korzystać z telefonu na zasadach takich jak w swoim kraju (mechanizm rozliczeń „Roam like at home”). Abonenci, którzy zawarli umowę lub aneks do umowy od dnia 25 maja 2018 roku mogą zostać obciążeni dodatkowymi opłatami za korzystanie z usług roamingu w UE. Opłaty będą naliczane gdy w ciągu 30 dni użytkownik będzie częściej przebywać za granicą niż w swoim kraju lub częściej korzystać z usług w UE niż w Polsce. Dodatkowe opłaty będą wynosić: 3 grosze za minutę wykonanego i odebranego połączenia głosowego a także 3,73 zł za każdy GB transmisji danych.

Jak sprawdzić status roamingu oraz połączeń międzynarodowych w telefonie?

W przypadku sieci Plus obie usługi muszą być aktywne. Jeśli korzystasz z oferty na abonament status roamingu i połączeń międzynarodowych sprawdzisz poprzez aplikację Plus online lub dzwoniąc do Działu Obsługi Klienta pod numer +48 601 102 601 (z dowolnego telefonu). Jeśli korzystasz z oferty na kartę status roamingu sprawdzisz wpisując krótki kod *101#. W odpowiedzi otrzymasz listę aktywnych usług na Twoim koncie – w szczególności informacje o usłudze roamingu.

Jak aktywować roaming (ABONAMENT)?

W przypadku sieci Plus status roamingu możesz sprawdzić, logując się do aplikacji PLUS on-line lub wysyłając bezpłatny SMS-em na numer 2601 o treści:

  • ODBLOKUJR (dla numeru, z którego wysłano SMS),

  • ODBLOKUJR MSISDN (dla innego numeru na koncie),

  • ODBLOKUJR PLUSKOD5 (dla numeru, z którego wysłano wiadomość – firmy i przedsiębiorstwa),
  • ODBLOKUJR PLUSKOD5 MSISDN (dla innego numeru na koncie – firmy i przedsiębiorstwa).

Jak aktywować połączenia międzynarodowe (ABONAMENT)?

Połączenia międzynarodowe można aktywować logując się do aplikacji PLUS on-line lub wysyłając bezpłatny SMS-em na numer 2601 o treści:

  • ODBLOKUPM (dla numeru, z którego wysłano SMS),

  • ODBLOKUPM MSISDN (dla innego numeru na koncie),

  • ODBLOKUPM PLUSKOD5 (dla numeru, z którego wysłano wiadomość – firmy i przedsiębiorstwa),
  • ODBLOKUPM PLUSKOD5 MSISDN (dla innego numeru na koncie – firmy i przedsiębiorstwa).

Jak aktywować/dezaktywować roaming (KARTA/MIX)?

Usługa roamingu jest aktywowana bezpłatnie każdemu użytkownikowi. Jeżeli z jakiś przyczyn usługa ta została wyłączona, możesz ją ponownie aktywować wpisując krótki kod *101*11*01# a następnie zatwierdzając zieloną słuchawką. Chcąc dezaktywować usługę wpisz *101*00*01#. Pamiętaj, że zarówno aktywacja, dezaktywacja jak i sprawdzenie statusu usługi jest bezpłatne zarówno w kraju, jak i w roamingu.

Więcej

https://www.plus.pl/uslugi/roaming

Pytania?

Jeżeli Twoim zmartwieniem jest nadal status roamingu w sieci Plus lub zauważyłeś jakieś nieścisłości (numery telefonów oraz adresy stron dostępowych mogą się zmienić) – daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments