W arkuszu kalkulacyjnym oprócz formuł, wykorzystywanych do obliczeń, wpisujemy różnego rodzaju treści. Zdarzają się sytuacje kiedy notatka jest dłuższa od domyślnego rozmiaru komórki i wystaje poza jej granice. Użycie opcji automatycznego zawijania tekstu może sprawić, że wpisane dane będą nieczytelne a ich wygląd mało estetyczny. Warto wówczas podzielić dłuższy napis na kilka wierszy wewnątrz jednej komórki za pomocą przycisku ENTER. Jak to zrobić?

Jak wymusić podział tekstu na linie?

  1. Otwórz arkusz kalkulacyjny i rozpocznij wpisywanie tekstu w dowolnym miejscu skoroszytu.
  2. Aby przejść do nowej linii wewnątrz komórki użyj kombinacji klawiszy ALT (lewy)+ENTER

  3. Jeśli okaże się, że szerokość komórki mimo wszystko jest za mała, musisz ją dopasować, rozciągając krawędź nagłówka kolumny lub też zmniejszając wysokość wiersza. Ustaw kursor myszy po prawej stronie kolumny, której zakres chcesz rozszerzyć. Wówczas pojawi się ikona obustronnej strzałki w prawo i lewo. Kliknij dwukrotnie. Analogicznie postępujesz w przypadku dostosowania wierszy.
  4. Tak sformatowana komórka będzie miała włączoną opcję „Zawijania tekstu” (górny pasek nawigacji w zakładce „Narzędzia główne”). Jeśli odznaczysz ten wariant, wpisane w rubryce dane złączą się i nie będziesz zachwycony z otrzymanych efektów 🙂

Pytania?

Jeżeli masz problem bądź chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami – daj nam znać pozostawiając komentarz w poniższym polu lub skorzystaj z sekcji MAM PYTANIE.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments