Brak Internetu to problem, który może popsuć każdy wakacyjny wyjazd. W końcu chcemy pochwalić się egzotycznymi fotkami na swoich profilach społecznościowych czy też zamienić kilka zdań ze znajomymi i rodziną na WhatsAppie czy Messengerze? Często ratujemy się darmowymi hotspotami Wi-Fi w różnych miejscach publicznych takich jak lotniska, hotele czy też restauracje. Niestety czasami z pozoru silny sygnał Wi-Fi może powodować problemy z działaniem niektórych usług. Jak zatem sprawdzić szybkość Internetu? Pomocna może okazać się aplikacja Meteor. Dzięki niej upewnisz się czy uzyskane prędkości są dostateczne aby móc obejrzeć filmy na Netflixie, posłuchać ulubionych kawałków na Spotify, dodać posty na Facebooku czy też skorzystać z nawigacji w Google Maps. Jesteś ciekawy jak działa Meteor na telefonie z Android? Skorzystaj z dzisiejszej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie musisz znaleźć ikonę „Sklep Play”. Uruchom aplikację. W pasku wyszukiwania wpisz nazwę aplikacji „Meteor: test prędkości”. Następnie po wybraniu z listy aplikacji, która Ciebie interesuje, zaznacz opcję „Zainstaluj”.
  2. Jeżeli chcesz sprawdzić szybkość internetu mobilnego to wyłącz całkowicie Wi-Fi i włącz transmisję danych (miej na uwadze, że w tym przypadku aplikacja może wykorzystać dane z miesięcznego pakietu transferu danych). Natomiast jeśli chcesz sprawdzić Wi-Fi to upewnij się czy masz połączenie z wybraną siecią.
  3. Wróć do głównego pulpitu i uruchom aplikację Meteor. Zapoznaj się z treścią Polityki Prywatności. Jeśli masz poniżej 16 lat, zapytaj się o zgodę swoich rodziców. Następnie zezwól aplikacji na dostęp do informacji o lokalizacji swojego urządzenia.
  4. Na środku ekranu pojawi się napis „Testuj”. Kliknij na ten przycisk aby móc rozpocząć testowanie łącza internetowego.
  5. W pierwszej kolejności zostanie sprawdzony jeden z najważniejszych pomiarów, których można użyć do określenia szybkości reakcji połączenia internetowego czyli PING. Następnie otrzymasz dane dotyczące prędkości pobierania i wysyłania danych. Wyniki będą wyrażone w megabitach na sekundę.
  6. Meteor to także narzędzie do testowania wydajności łącza pod kątem konkretnych aplikacji. Możesz dodać swoje ulubione klikając na przycisk „Dodaj aplikacje”. Następnie wystarczy przytrzymać palcem, przeciągnąć i upuścić w wolne miejsce program, który chcesz sprawdzić. Gotowe!
     

Więcej

https://play.google.com/store/apps/details?id=meteor.test

Pytania?

Masz problem z zainstalowaniem aplikacji? A może nie rozumiesz otrzymanych wyników? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments