Sezon bikini przed nami! Marzenie o szczupłej sylwetce powraca do nas każdej wiosny jak bumerang i sprawia, że wciąż szukamy skutecznego i szybkiego sposobu na pozbycie się zbędnych kilogramów. Oczywiście kluczem do sukcesu jest zdrowa i odpowiednio zbilansowana dieta połączona z aktywnością fizyczną. W osiągnięciu celu pomocny może okazać licznik kalorii YAZIO. Aplikacja służy przede wszystkim do rejestrowania codziennych posiłków. Pozwala dokumentować wagę, wprowadzać różne dyscypliny sportowe i ćwiczenia a także śledzić spalone kalorie, spożyte węglowodany, białka i tłuszcze. Jeśli jesteś ciekawy jak działa narzędzie, skorzystaj z naszej dzisiejszej instrukcji krok po kroku i sam zdecyduj czy jest to ta aplikacja której szukasz. Zaczynamy!

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie musisz znaleźć ikonę „Sklep Play”. Otwórz aplikację. Po uruchomieniu sklepu wpisz w pasku wyszukiwania nazwę „YAZIO – licznik kalorii”. Następnie po wybraniu z listy aplikacji, która Ciebie interesuje, zaznacz opcję „Zainstaluj”.
  2. Zezwól aplikacji m.in. na dostęp do zdjęć, multimediów, aparatu oraz do informacji o lokalizacji swojego telefonu. Po ukończeniu instalacji wróć do pulpitu i otwórz licznik kalorii YAZIO.
  3. Aby móc korzystać z aplikacji zarejestruj się klikając na przycisk „Zacznij teraz” i odpowiedz na kilka pytań. To pozwoli spersonalizować Twój profil. Określ płeć, podaj cel jaki chcesz osiągnąć z aplikacją (utrata/utrzymanie wagi, budowa mięśni) oraz wskaż średnią dzienną aktywność fizyczną (poziom niski, średni, wysoki, bardzo wysoki).
  4. Wpisz datę swoich urodzin, wzrost, obecną oraz docelową wagę. Po udzieleniu odpowiedzi na wszystkie 8 pytań możesz utworzyć swoje konto, podając imię, adres e-mail oraz hasło.
  5. Od razu po włączeniu aplikacji, na głównej stronie będziesz widzieć wartość kalorii do wykorzystania przed upływem każdego na dnia. YAZIO szacuje ich liczbę na podstawie spożytego posiłku, typu ćwiczeń i czasu ich trwania. Każdy posiłek czy też aktywność fizyczną dodajesz klikając na ikonę plusa.
  6. Aplikacja proponuje różne produkty. Możesz je wybrać z gotowej listy lub skorzystać ze skanera kodów kreskowych, użycie którego trwa kilka sekund. Przy każdym artykule wyświetli się liczba kalorii, a także informacja o węglowodanach, białkach i tłuszczach zawartych w spożytym produkcie.
  7. Przy każdej aktywności podana jest liczba kalorii, którą spalisz wykonując wybrane ćwiczenie. Im więcej trenujesz tym lepiej! Jeśli wykonałeś wystarczająco dużo aktywności fitness, możesz pozwolić sobie na małe słodki co nie co 😉
  8. Dokonuj systematycznego pomiaru masy ciała i uaktualniaj swoją wagę. Niestety tylko ta opcja jest dostępna za darmo w podstawowej wersji programu. Pomiar np. masy mięśniowej, tłuszczowej, ciśnienia krwi czy glukozy jest możliwe tylko i wyłącznie po wykupieniu wersji PRO (cena różni się w zależności od długości trwania pakietu).

YAZIO liczy kalorie, które spożyłeś i spaliłeś przez cały dzień. W ten sposób możesz poznać swoje zdrowe/niezdrowe nawyki żywieniowe. Aplikacja przypomina o regularnym piciu wody! Czy ta aplikacja jest dla Ciebie?

Więcej

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yazio.android&hl=en

Pytania?

Masz pytania? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments