W ostatnich dniach media społecznościowe zostały zalane całą masą przerobionych zdjęć znanych osób z show biznesu, które postanowiły sprawdzić, jak będą wyglądać za kilkadziesiąt lat. To wszystko za sprawą nowego wyzwania jakim jest #AgeChallenge. Nie trzeba było jednak długo czekać aby w ślad za polskimi i zagranicznymi celebrytami poszli pozostali internauci. Zdjęcia z efektem postarzania twarzy udostępniane na Instagramie, Twitterze czy Facebooku to zasługa aplikacji mobilnej FaceApp.

FaceApp to program uruchomiony w 2017 roku, dostępny zarówno na urządzenia z systemem iOS jak i Androida, który wykorzystuje sztuczną inteligencję do zmian w wyglądzie twarzy. Za pomocą jednego z filtrów aplikacja przekształci twarz tak aby ta wyglądała młodziej bądź starzej a także pozwoli sprawdzić jak będziemy wyglądać w okularach, z zarostem czy zmieniając całkowicie fryzurę i kolor włosów.

Jesteś ciekawy jak działa program? Chcesz dołączyć do wyzwania #AgeChallenge i tym samym pochwalić się swoją starością? 😉 Jeśli tak, skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie musimy znaleźć ikonę „Sklep Play” (Android) lub App Store (iOS). Po uruchomieniu sklepu wpisujemy w pasku wyszukiwania nazwę aplikacji „FaceApp”. Następnie po wybraniu z listy aplikacji, która nas interesuje, zaznaczamy opcję „Zainstaluj”/”Pobierz”.
  2. Po ukończeniu instalacji wracamy do pulpitu swojego telefonu i uruchamiamy FaceApp.
  3. Wybieramy zdjęcie zapisane w galerii naszego telefonu lub robimy sobie nowe selfie. Aby móc skorzystać z FaceApp zezwalamy aplikacji na dostęp do zdjęć, multimediów, plików oraz do aparatu fotograficznego.
  4. Przechodzimy do edytora. Nas najbardziej interesuje zakładka „Wiek”, z której możemy korzystać w darmowej wersji. Klikając na nią, znajdziemy kilka odblokowanych opcji – w tym „starość”. Efekt jest zadziwiający!
  5. Takie zdjęcie możemy zapisać i pochwalić się w mediach społecznościowych lub przesłać je znajomym za pomocą różnych komunikatorów (WhatsApp, Messenger).

Więcej

https://play.google.com/store/apps/details?id=io.faceapp&hl=en

https://faceapp.com/

Pytania?

Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości – daj znać. Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments