InPost Mobile

Korzystasz z usług automatycznych skrytek pocztowych? Jeżeli nie – możesz łatwo rozpocząć po lekturze naszego artykułu: Jak łatwo korzystać z paczkomatu?. A jeśli masz już za sobą niejedną wysłaną i odebraną paczkę – może czas na zainstalowanie dedykowanej aplikacji InPost? Zachęcić do tego może także fakt, że firma rezygnuje z wysyłania SMS-ów powiadamiających swoich klientów o statusie przesyłki. W ten sposób operator chce bronić się przed cyberoszustami i nieuczciwymi próbami uzyskania poufnych informacji. Śledzenie przesyłki możliwe jest przez aplikację mobilną, wystarczy tylko podać jej numer. Skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

  1. Pobierz aplikację na swój telefon. Na liście zainstalowanych aplikacji znajdź ikonę „Sklep Play”. Po uruchomieniu sklepu wpisz w pasku wyszukiwania nazwę aplikacji „InPost Mobile”. Następnie po wybraniu z listy programu, który Ciebie interesuje, zaznacz opcję „Zainstaluj”.
  2. Wróć do pulpitu swojego urządzenia i otwórz aplikację „InPost Mobile”. Następnie zaakceptuj Regulamin świadczenia usług.
  3. Aby korzystać z aplikacji bez ograniczeń, podaj swój numer telefonu a następnie kliknij przycisk „Zweryfikuj”. Wpisz otrzymany w wiadomości SMS kod weryfikacyjny. Zatwierdź naciskając przycisk „Dalej”.
  4. Możesz wyrazić zgodę na otrzymywanie drogą mailową oraz telefoniczną informacji handlowych lub też pominąć ten krok. Brak zgody nie pozwoli na pełne korzystanie z przyszłych i obecnych programów lojalnościowych. Gotowe! Możesz korzystać z funkcjonalności InPost Mobile.
  5. Po zalogowaniu się do panelu od razu pojawią się wszystkie paczki z kodem odbioru lub kodem QR zamówione na numer telefonu podany przy rejestracji. Możesz dodać kolejną paczkę i śledzić jej los. Wystarczy, że klikniesz na ikonę plusa, znajdującą się w prawym, dolnym rogu ekranu i wpiszesz jej numer. Jest możliwość także nadania przesyłce własnej nazwy co jest świetnym ułatwieniem, zwłaszcza gdy czekasz na kilka różnych paczek.
  6. Kliknij na ikonę trzech poziomych kresek, znajdującą się w lewym, górnym rogu ekranu a następnie po rozwinięciu menu przejdź do zakładki „Znajdź punkt InPost”. Zezwól aplikacji na dostęp do informacji o lokalizacji swojego urządzenia. Pojawi się mapa punktów InPost. Po wybraniu paczkomatu, z którego chcesz odebrać lub nadać przesyłkę, wyświetli się informacja z jego lokalizacją. Możesz włączyć nawigację, korzystając z Map Google aby szybko dotrzeć do konkretnego punktu. Dodatkowo otrzymasz powiadomienia push, gdy będziesz w pobliżu swojego Paczkomatu a także po każdej zmianie statusu przesyłki;

Czy aplikacja mobilna spełni oczekiwania wszystkich użytkowników? Zapewne znajdą się zwolennicy jak i przeciwnicy tego rozwiązania. Co sądzisz o tym pomyśle? Jakie są Twoje doświadczenia z InPost?

Więcej

https://inpost.pl/aplikacja

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments