Czy Twoi znajomi mają do Ciebie czasami pretensje, że nie reagujesz i nie odpisujesz im od razu na wiadomości otrzymane w aplikacji WhatsApp? Przyznasz, że czasami jest to dość irytujące – w końcu nie musisz się przed nikim tłumaczyć. Jeśli jednak chciałbyś uniknąć w przyszłości podobnych sytuacji, możesz wyłączyć potwierdzenie odczytania wiadomości. Jak to zrobić? Skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Telefon w dłoń i zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro

Co oznaczają znaczniki odczytu?

Przy wiadomościach przekazywanych za pomocą aplikacji WhatsApp, pojawiają się ikony powiadomień, mówiące nam o tym czy wiadomość została wysłana, dostarczona czy też przeczytana:

wiadomość została wysłana,

wiadomość została dostarczona,

wiadomość została odczytana

Jak ukryć swoją aktywność? 

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji odszukaj WhatsApp, uruchom program i zaloguj się do swojego konta.
  2. Kliknij na „Więcej” (ikona trzech pionowych kropek, znajdująca się w prawym, górnym rogu ekranu) a następnie przejdź do ustawień.
  3. Po przejściu do ustawień kliknij na zakładkę „Konto”.
  4. Wybierz sekcję „Prywatność”.
  5. Ustaw suwak w pozycji nieaktywnej (przesuń w lewą stronę) przy opcji „Potwierdzenia odczytu”. Wówczas Twoi rozmówcy nie zobaczą już, czy przeczytałeś ich wiadomość (przy tekście pojawi się ikona dwóch szarych haczyków). Niestety działa to w obie strony, co oznacza, że Ty także nie zobaczysz czy Twoja wiadomość została odczytana. Nie dotyczy to rozmów grupowych, w których powiadomienie zostaje wyświetlone zawsze.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments