Messenger działa jak przesyłanie SMS-ów, ale nie trzeba płacić za każdą wiadomość (wykorzystuje transmisję danych telefonu komórkowego). Aplikacja pozwala na kontakt nie tylko ze znajomymi z Facebooka ale także z osobami ze swojej książki adresowej poprzez dodanie numeru telefonu. W związku z tym, że aplikacja cieszy się bardzo dużą popularnością, postanowiliśmy podzielić się z Tobą jedną ciekawostką, która pozwala na dyskretne odczytywanie wiadomości. Ciekawy? Zapraszamy do artykułu.

Ikony powiadomień

Przy wiadomościach przekazywanych za pomocą aplikacji Messenger, pojawiają się ikony powiadomień, mówiące nam o tym czy wiadomość została wysłana, dostarczona czy też przeczytana:

  •   puste kółeczko oznacza, że wiadomość jest w trakcie wysyłania,
  •  kółeczko z „ptaszkiem” w środku oznacza, że wiadomość została wysłana,
  •  niebieskie kółeczko z „ptaszkiem” w środku oznacza, że wiadomość została dostarczona,
  •  kółeczko z miniaturką zdjęcia osoby do której pisałeś oznacza, że wiadomość została odczytana.

Ukrywanie naszej aktywności

Jeśli chcesz przeczytać wiadomość bez ujawniania swojej aktywności to mamy na to sposób.

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie z Android musisz znaleźć ikonę „Sklep Play”. Po uruchomieniu sklepu wpisz w pasku wyszukiwania nazwę aplikacji Unseen. Następnie po wybraniu z listy aplikacji, która Ciebie interesuje, zaznacz opcję „Zainstaluj”. Po ukończeniu instalacji wróć do głównego pulpitu i uruchom aplikację.
  2. Teraz możesz czytać wiadomości pozostając niezauważonym 🙂 Przejdź do następnej strony klikając przycisk „Next”. Wybierz aplikację Messenger jako tę, w której chcesz pozostać incognito. Kliknij „Next” (dalej).
  3. Aplikacja Unseen wymaga dostępu do powiadomień. Ustaw suwak w pozycji aktywnej, przesuwając go w prawą stronę. Dzięki temu aplikacja będzie mogła odczytywać wszystkie otrzymane przez Ciebie powiadomienia i wysłane do Ciebie wiadomości na Messenger. Kliknij przycisk „Zezwalaj”.
     
  4. Gotowe! Aplikacja Unseen będzie przechwytywać wiadomości wysyłane na Messenger. To znaczy, że bez otwierania komunikatora możesz przeglądać wszystkie wiadomości pozostając incognito. Wówczas nadawca wiadomości zobaczy tylko informację, że została ona wysłana i dostarczona natomiast nie będzie widział, że została przez Ciebie przeczytana. Dopiero wówczas gdy skorzystasz z Messengera pojawi się miniaturka z Twoim zdjęciem.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o aplikacji Messenger zapraszamy do lektury artykułu https://jaklatwo.pl/messenger-bez-tajemnic/

Pytania?

I jak udało się? Działa? Daj znać –  skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments