Masz kilka kontaktów, do których często wysyłasz wiadomości SMS? Jeśli chciałbyś je mieć wszystkie pod ręką to warto przypiąć skrót numeru telefonu do ekranu głównego Androida. Pozwoli to na szybkie wysłanie wiadomości bez konieczności szukania kontaktu w książce telefonicznej. Jesteś ciekawy jak to zrobić? Skorzystaj z dzisiejszej krótkiej instrukcji krok po kroku. To co, telefon w dłoń i zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro

  1. Palcem przytrzymujemy dłuższą chwilę ekran telefonu a następnie klikamy na ikonę „Widżety”.
  2. Rozwinie się lista wszystkich dostępnych widgetów kontaktów (w tym przypadku jest ich 3). Określamy jaką czynność będzie podejmował skrót z poziomu ekranu głównego, w momencie gdy na niego klikniemy. Do wyboru mamy trzy opcje: wyświetl kontakt, szybka wiadomość oraz szybkie wybieranie. My chcemy aby po kliknięciu skrótu automatycznie otworzyła się wiadomość SMS, dlatego wybieramy tę drugą opcję czyli „Szybka wiadomość”.
  3. Wyświetli się lista naszych kontaktów (wszystkie ułożone według alfabetu). Możemy wyszukać konkretnej pozycji, wpisując jej nazwę w pasku wyszukiwania u góry strony lub klikając na daną literę (lista po prawej stronie). Wybieramy numer, który chcemy dodać do ekranu głównego swojego telefonu.
  4. Gotowe! Widget został dodany do ekranu głównego naszego telefonu. Wystarczy teraz w niego kliknąć aby wysłać wiadomość tekstową do swojego znajomego ? Dodany skrót możemy oczywiście przesuwać w dowolne miejsce na pulpicie smartfona. Prawda, że łatwe?

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments