Google Chrome

Zamiast domyślnego białego tła możesz spersonalizować swoją stronę początkową za pomocą ulubionej tapety. Dodatkowo wraz z aktualizacją Chrome 77, Google umożliwia wybranie jednego z przygotowanych kolorowych motywów, które poprawią interfejs przeglądarki internetowej. Nową funkcję można łatwo aktywować ręcznie z poziomu flag. Jak to zrobić? Zapoznaj się z poniższą instrukcją krok po kroku! Zaczynamy!

  1. Sprawdź czy posiadasz aktualną wersję swojej przeglądarki internetowej. Opcja dodania przycisków Start/Stop jest dostępna tylko w Chrome 77. Aby się upewnić, otwórz Google Chrome i kliknij przycisk „Więcej” (ikona w postaci trzech pionowych kropek). Następnie przejdź do opcji „Pomoc” i wybierz „Google Chrome – informacje”. Jeśli nie masz najnowszej wersji przeglądarki, zaktualizuj ją.
  2. W celu przetestowania funkcji wpisz w pasku adresu: chrome://flags/ a następnie odszukaj na liście opcji Chrome colors. Zobaczysz dwie flagi o nazwie Chrome Colors menu oraz Custom color picker for Chrome Colors menu.
  3. Włącz obydwie funkcje, wybierając opcję „Enable”.
  4. Następnie odszukaj na liście opcji NTP customization menu version 2 i włącz funkcje wybierając opcję „Enable”.
  5. Uruchom ponownie przeglądarkę internetową Google Chrome klikając na przycisk „Relaunch Now”.
  6. Po otwarciu przeglądarki internetowej Google Chrome kliknij na ikonę ołówka (w prawym dolnym rogu ekranu) aby zmienić tło strony startowej.
  7. Wyświetli się małe okienko dialogowe, w którym pojawi się do wyboru cały zestaw przeróżnych fotografii podzielonych na kilka kategorii (np. krajobrazy, ziemia, widoki miejskie, kształty geometryczne itd.). Wybierz obraz tła i zatwierdź klikając na przycisk „Gotowe”. Naszym zdaniem wygląda zdecydowanie lepiej ?
  8. Możesz także wybrać jeden z przygotowanych motywów i zmieniać kolory paska narzędzi, kart i menu. Kolorystyka jest dość zróżnicowana i do dyspozycji masz ponad 20 opcji. Zamiast podglądu przeglądarki motywy są przedzielone na pół pokolorowane koła. Gotowe!

Aby przywrócić domyślny motyw i kolor, kliknij ikonę „Domyślny kolor” znajdującą się na drugim miejscu listy kolorów.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments