Archiwizacja czatów w aplikacji WhatsApp służy do ukrycia konwersacji, znajdujących się na głównej stronie. W każdym momencie możesz cofnąć zarchiwizowany czat i w ten sposób go odzyskać. Być może widziałeś tę funkcję w Ustawieniach WhatsApp ale nigdy nie zastanawiałeś się nad jej użytecznością. Postanowiliśmy przetestować tę funkcję i zebraliśmy kilka podstawowych informacji. Zapraszamy do lektury!

Archiwizacja pojedynczego czata

  1. Otwórz aplikację WhatsApp na swoim telefonie z Android a następnie wybierz i przytrzymaj dłużej czat (rozmowa indywidualna), który ma zostać zarchiwizowany (nie może być to pojedyncza wiadomości lub plik multimedialny). Z panelu na górze ekranu wybierz ikonę „Zarchiwizuj czat”.
  2. Jeśli chcesz przejść do folderu zarchiwizowanych rozmów, przewiń w dół ekran czatów.
  3. W momencie gdy będziesz chciał wyłączyć archiwizację czatów na Androidzie, przejdź do sekcji „Zarchiwizowane” u dołu strony. Następnie dotknij i przytrzymaj czat, który chcesz cofnąć. Z panelu na górze ekranu wybierz ikonę „Przywróć czat”. To sprawi, że wiadomość zostanie przeniesiona z powrotem do skrzynki odbiorczej.

Archiwizacja wszystkich czatów 

  1. Jeśli chcesz całkowicie wyczyścić skrzynkę odbiorczą WhatsApp bez usuwania czatów, możesz archiwizować jednocześnie wszystkie rozmowy. W tym celu kliknij na „Więcej” (ikona trzech pionowych kropek, znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu) a następnie wybierz opcję „Ustawienia”.
  2. Z listy ustawień aplikacji przejdź do zakładki „Czaty”, kliknij na opcję „Historia czatów” a następnie wybierz „Archiwizuj wszystkie czaty”.
  3. Musisz wiedzieć, że zarchiwizowane czaty wyświetlą się ponownie w momencie, kiedy otrzymasz nową wiadomość w tej konwersacji.

Pytania?

Coś poszło nie tak? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments