Telefon jest nieodłącznym elementem naszego życia. Bez niego prawie nikt nie rusza się z domu ? Towarzyszy nam wszędzie a dzięki zainstalowanym aplikacjom zawsze służy pomocą. Niestety każdorazowe pobranie programów wprowadza na pulpicie naszego smartfona chaos, przez co czasami ciężko odnaleźć w gąszczu aplikacji tę jedną, jedyną poszukiwaną pozycję. Jak temu zapobiec? Pomyśl o dopasowaniu wyglądu interfejsu do swoich preferencji i alfabetycznie uporządkuj zainstalowane aplikacje. Jak to zrobić na telefonie Huawei? Skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro

  1. Przejdź do ustawień swojego smartfona, klikając na ikonę zębatego koła a następnie wybierz zakładkę „Ekran główny i tapeta”.
  2. W obszarze ustawień ekranu głównego przejdź do opcji „Styl ekranu głównego”.
  3. Do tej pory korzystasz ze standardowego stylu, gdzie wszystkie aplikacje znajdują się na głównym ekranie. Chcąc uporządkować je w kolejności alfabetycznej, wybierz opcję „Styl klasyczny”. Zmienisz wówczas układ aplikacji na klasyczną szufladę.
  4. Gotowe! Automatycznie zostaniesz przeniesiony do głównego pulpitu swojego telefonu. Kliknij na ikonę „szuflady”, znajdującą się u dołu ekranu. Wszystkie aplikacje będą ułożone według alfabetu. Możesz wyszukać konkretnej pozycji, wpisując jej nazwę w pasku wyszukiwania, przesuwając w dół suwak lub klikając na daną literę (lista po prawej stronie). Prawda, że teraz wszystko jest bardziej czytelne? ?

Oczywiście jeśli masz na swoim telefonie aplikacje, z których korzystasz najczęściej (bądź też cały czas) możesz je przenieść na ekran główny. Wystarczy dłuższą chwilę przytrzymać ikonę wybranego programu i przeciągnąć na pulpit.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments