telefon

Lubisz zbierać grzyby? A może jesteś laikiem i masz wątpliwości co do jadalności któregoś z grzybów w Twoim koszyku? Jakkolwiek – w obu przypadkach przyda się Tobie aplikacja mobilna o prostej nazwie ATLAS GRZYBÓW. Nie będziesz już musiał brać ze sobą nieporęcznej książki. Wystarczy telefon i elektroniczny atlas, w którym znajduje się ponad 200 gatunków różnych grzybów. Postępuj zgodnie z poniższą instrukcją krok po kroku a pokażemy Tobie jak zainstalować aplikację na telefonie z Android. Przekonasz się, że udostępniane przez program funkcje są bardzo pomocne a sama aplikacja jest bardzo intuicyjna i łatwa w obsłudze.

JAK ZAINSTALOWAĆ APLIKACJE NA TELEFONIE Z ANDROID?

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie musimy znaleźć ikonę „Sklep Play”. Uruchom aplikację (na poniższym zrzucie zaznaczone kolorem czerwonym). Po uruchomieniu sklepu wpisz w pasku wyszukiwania nazwę aplikacji Atlas Grzybów. Następnie po wybraniu z listy aplikacji, która Ciebie interesuje, zaznacz opcję „Zainstaluj”. Po ukończeniu instalacji wróć do głównego pulpitu i uruchom aplikację.
  2. Po uruchomieniu elektronicznego atlasu grzybów zostaniesz poinformowany, że aplikacja ma charakter wyłącznie informacyjny. Zanim zdecydujesz się na spożycie danego gatunku grzyba, sprawdź jeszcze temat w innych źródłach.
  3. Zezwól aplikacji Atlas Grzybów na dostęp do zdjęć, multimediów i innych plików na Twoim urządzeniu. Gotowe!

ZALETY

Aplikacja zawiera ponad 200 gatunków grzybów wraz z miniaturowymi zdjęciami, ich polską i łacińską nazwą oraz z ikonami, które określają przydatność do spożycia. Jeżeli chcesz wyszukać konkretny rodzaj grzybów z całej dostępnej listy, kliknij w ikonę lupki. Możesz także włączyć filtr i wybrać np. tylko te, które są jadalne.

Jeśli masz problem z orientacją w terenie to funkcja „Moje miejsca” sprawi, ze poczujesz się bezpiecznie. Zezwól na dostęp do informacji o lokalizacji Twojego telefonu i przejdź do widoku Map Google (kliknij na ikonę hamburgera i wybierz opcję „Moje miejsca”).

Przytrzymaj miejsce aby zostało ono zaznaczone (możesz również kliknąć na ikonę i zapisać miejsce, w którym aktualnie się znajdujesz – bez problemu wrócisz np. do miejsca, w którym zostawiłeś samochód) i dodawaj opisy wraz ze zdjęciami grzybów znalezionych właśnie w tej lokalizacji (możesz wybrać gatunki grzybów z biblioteki aplikacji lub wykonać lub wstawić z pamięci telefonu własne fotografie).

Ważne! Twórca aplikacji zastrzega, że używasz ją na własną odpowiedzialność. Nie jest On odpowiedzialny za różnego rodzaju zatrucia, które są spowodowane błędną interpretacją informacji i wskazówek zawartych w elektronicznym atlasie grzybów!

Więcej

https://play.google.com/store/apps/details?id=emis.katalog.grzybow&hl=pl

http://www.programosy.pl/program,android-atlas-grzybow.html

Pytania?

Chcesz podzielić się z nami wrażeniami z korzystania z aplikacji? A może masz problem z instalacją aplikacji? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments