Otrzymałeś w Excelu zestawienie z ważnymi danymi do przeanalizowania ale nie widzisz ani jednej kart arkuszy u dołu skoroszytu? A może plik zawiera tylko część arkuszy potrzebnych do pracy? Nie wpadaj w panikę. Zazwyczaj przyczyną takiego stanu rzeczy jest odznaczenie pewnej opcji w ustawieniach Excela lub też po prostu ukrycie kart. W dzisiejszym artykule pokażemy sposób na szybkie odkrywanie wielu arkuszy jednocześnie a także opcje wyświetlania wszystkich kart dla danego skoroszytu. Postępuj zgodnie z poniższą instrukcją krok po kroku. Zaczynamy!

Zrzuty ekranu w tym artykule zostały wykonane w programie Excel dla Office 365. Jeżeli masz inną wersję programu, wygląd może się nieco różnić ale nie martw się funkcje pozostają takie same.

Wszystkie karty arkusza zniknęły? 

 1. Otwieramy Excela. Pierwsze na co zwracamy uwagę to brak kart arkuszy. Jakieś czary? Nie, po prostu została odznaczona jedna z opcji w ustawieniach skoroszytu. Co zrobić aby ją ponownie zaznaczyć?
 2. W górnym pasku nawigacji przechodzimy do kategorii „Plik” i klikamy w zakładkę „Opcje”.
 3. Otworzy się nowe okno dialogowe „Opcje programu Excel”. Przechodzimy do karty „Zaawansowane” a następnie po prawej stronie w obszarze „Opcje wyświetlania dla danego skoroszytu” zaznaczamy pole wyboru przy „Pokaż karty arkuszy”. Zatwierdzamy przyciskiem „OK”.
 4. Gotowe! Karty arkuszy w naszym pliku są już widoczne! 🙂

Jak ukryć i odkryć pojedynczą kartę arkusza?

 1. Jest to naprawdę bardzo proste zadanie do wykonania. Wystarczy, że zaznaczymy jedną kartę czyli klikniemy na nią kursorem myszy komputerowej.
 2. Następnie prawym przyciskiem myszy klikamy na arkusz skoroszytu i z listy wybieramy polecenie „Ukryj’.
 3. Gotowe! Ukryliśmy Arkusz5.
 4. Żeby odkryć kartę, klikamy na dowolny arkusz skoroszytu prawym przyciskiem myszy i wybieramy polecenie „Odkryj”.
 5. Wyświetli się małe okienko z nazwą ukrytego arkusza. Zaznaczamy go i klikamy przycisk „OK”. Gotowe!

Jak ukryć i odkryć kilka kart arkusza?

 1. Aby ukryć kilka kart arkusza jednocześnie, klikamy na nie kursorem myszy przy jednoczesnym wciśnięciu klawisza CTRL.
 2. Następnie klikamy prawym przyciskiem myszy na karcie jednego z zaznaczonych arkuszy i z listy wybieramy polecenie „Ukryj”.
 3. Aby odkryć arkusze, wykonujemy te same kroki co w przypadku pojedynczej karty.
 4. Po wybraniu polecenia „Odkryj”, w oknie dialogowym pojawi się lista ukrytych arkuszy. Wybieramy ten, który chcemy aby był ponownie widoczny. Zatwierdzamy przyciskiem „OK”. Problem pojawia się jednak jeśli chcielibyśmy odkryć wszystkie arkusze. Niestety Excel nie pozwala zaznaczyć wszystkich kart jednocześnie. Musimy kliknąć dwukrotnie na nazwie arkusza aby ten ponownie był widoczny w pliku.
 5. Jest na to rozwiązanie. Można zapisać widok, na którym widoczne są wszystkie arkusze skoroszytu. W tym celu w górnym menu przechodzimy do zakładki „Widok” a następnie w obszarze „Widoki skoroszytu” klikamy na opcję „Widoki niestandardowe”.
 6. Pojawi się małe okienko. Klikamy na przycisk „Dodaj” aby zdefiniować nowy widok.
 7. Nadajemy widokowi nazwę np. „wszystkie arkusze”. Nie zmieniamy domyślnych ustawień tylko klikamy przycisk „OK”.
 8. Teraz aby odkryć jakieś wybrane arkusze nie trzeba wybierać polecenie „Odkryj”. Wystarczy w głównym menu kliknąć na zakładkę „Widok” i przejść do opcji „Widoki niestandardowe”. Wybieramy nasz widok zatytułowany „Wszystkie arkusze” i klikamy w przycisk „Pokaż”.
 9. Udało się. Znowu wszystkie arkusze są widoczne! 🙂 Jest to bardzo przydatna umiejętność zwłaszcza dla osób które pracują z rozbudowanymi skoroszytami i często ukrywają karty arkusza.

Więcej

https://support.office.com/pl-pl/article/gdzie-sa-karty-arkuszy

https://support.office.com/en-ie/article/hide-or-show-worksheets-or-workbooks-

Pytania?

Masz dodatkowe pytania? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments