Problem z parkowaniem w największych polskich miastach to codzienność wielu Polaków. Gdy potrzebujemy załatwić coś w centrum lub pracujemy w takiej lokalizacji musimy zaakceptować fakt, że w większości przypadków za parkowanie przyjdzie nam zapłacić. Gdzie zatem najlepiej parkować?

Parkingu prywatne

Parkingi prywatne, na których możemy wykupić sobie na stałe lub na czas postoju miejsce to rozwiązanie, z którego coraz więcej mieszkańców korzysta. Na przykładzie Krakowa przedstawimy ofertę prywatnego parkingu zlokalizowanego tylko kilka minut od ścisłego centrum miasta – Rynku Głównego.

Parking Kraków – zalety:

  • Gwarancja wolnego miejsca parkingowego – przed przemieszczeniem się do centrum można zadzwonić i sprawdzić, czy miejsce na parkingu jest wolne. Jednak ze względu na ilość miejsc na tym konkretnym parkingu, jak i na większości prywatnych w dużych miastach – miejsca prawie zawsze są, czego nie można powiedzieć o parkowaniu w strefie.
  • Ochrona stróża oraz całodobowy monitoring – parkując w tym miejscu mamy pewność, że nasz samochód będzie chroniony zarówno przez stróża, jak i przez całodobowy monitoring. Często w ofercie znajduje się specjalna firma ochroniarska wynajęta przez właściciela parkingu. W taki stanie rzeczy nie jest możliwe, aby umknęło komukolwiek uszkodzenia samochodu bądź jego kradzież.
  • Atrakcyjne ceny – parkując na prywatnych parkingach możemy skorzystać z wielu sposobów płatności: jednorazowa (za godzinę, 30 min lub 15 min) lub okresowa (płacąc abonament miesięczny). Opcja druga jest dedykowana dla kierowców, którzy zamieszają parkować w centrum miasta wiele razy, ponieważ w przeliczeniu na miesiąc, godzina parkowania wychodzi taniej. Do tego dochodzi gwarancja miejsca bez konieczności uprzedniego dzwonienia i sprawdzania dostępności.
  • Lokalizacja – w przypadku powyższego przykładu, czyli parkingu w ścisłym centrum miasta ta zaleta jest oczywista. Często parkingi prywatne zlokalizowane są tak, aby być konkurencją dla płatnych stref parkowania, które zlokalizowanie są w większych miastach Polski. Dzięki takim miejscom możemy szybko dostać się do każdego zakątka miasta.

Strefa płatnego parkowania

Praktycznie każde większe miasto posiada w ścisłym centrum strefę płatnego parkowania. To określony obszar z wyznaczonymi miejscami do zaparkowania pojazdu. Następnie kierowca powinien opłacić pojazd w specjalnym urządzeniu. Jednak takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele wad:

  • Brak miejsc parkingowych – wiele miast posiada zbyt mało miejsc, by pomieścić wszystkie samochody.
  • Wysokie ceny – w przypadku parkowania cyklicznego lub codziennego jest to wydatek nawet kilkuset złotych miesięcznie.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments