flixbus telefon

Jeśli chcesz w sposób szybki i komfortowy podróżować między miastami na terenie Polski i Europy to skorzystaj z przewoźnika autokarowego jakim jest FlixBus. Pewnie niejednokrotnie słyszałeś o korzystnej cenowo ofercie z jakiej mogą korzystać pasażerowie. Możesz kupić bilety na przejazd za naprawdę niewielkie pieniądze. Warto jak najwcześniej zarezerwować i kupić bilet on-line aby zapewnić sobie najniższą cenę. Jak to zrobić? O tym w dzisiejszym artykule! Zapraszamy!

W zeszłym roku niemiecki FlixBus przejął połączenia i sieć autobusów PolskiBus. Z naszych dróg zniknęły czerwone pojazdy a ich miejsce zastąpiły zielone, nowoczesne i wspierające ochronę środowiska autokary (podczas rezerwowania biletów on-line możesz składkę na ochronę klimatu aby skompensować emisję CO2 ze swojej podróży). 27 luty 2018 roku – to data  ostatecznej integracji systemów sprzedażowych FlixBus oraz PolskiBus.com.

Chcesz podróżować z FlixBus? Jeśli tak, zacznij od naszego artykułu a dowiesz się jak łatwo pobrać aplikację mobilną na swój telefon oraz przekonasz się jak szybko można zarezerwować/kupić bilet na przejazd. Zaczynamy! 🙂

 1. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie z Android musisz znaleźć ikonę „Sklep Play”. Uruchom aplikację (na poniższym zrzucie zaznaczone kolorem czerwonym). Po uruchomieniu sklepu wpisz w pasku wyszukiwania nazwę aplikacji FlixBus – tanie bilety autobusowe. Następnie po wybraniu z listy aplikacji, która Ciebie interesuje, zaznacz opcję „Zainstaluj”. Po ukończeniu instalacji wróć do głównego pulpitu i uruchom aplikację.
 2. Teraz możesz zaplanować swoją podróż. Skorzystaj z wyszukiwarki połączeń, wybierając punkt początkowy swojej podróży, miejsce docelowe, datę wyjazdu i powrotu oraz liczbę pasażerów. Zatwierdź klikając na przycisk „Wyszukiwanie”.
 3. Zapoznaj się z wynikami wyszukiwania i wybierz najdogodniejsze połączenie. Weź pod uwagę godzinę przejazdu (w jedną lub w obie strony), cenę biletu oraz czas trwania podróży. Następnie zatwierdź swój wybór klikając na przycisk ” Dalej”. Klikając na ikonę rozwiniesz listę i będziesz mógł zobaczyć wszystkie swoje zakupione bilety. Na tym etapie możesz je usunąć lub dodać kolejne.
 4. Wpisz dane pasażerów, podając imię oraz nazwisko oraz swój adres e-mail, na który zostanie wysłane potwierdzenie rezerwacji.
 5. Możesz wybrać numerowane miejsce, zaznaczając je na planie autokaru (dolny lub górny pokład). W zależności od wyboru, przewoźnik zapewnia dodatkowe udogodnienia, takie jak np. większa przestrzeni na nogi, lepszy widok przez przednią szybę autokaru czy też stolik ( siedzenie klasyczne, premium, przy stoliku). Za udogodnienia będziesz musiał dodatkowo zapłacić ( ceny wahają się od 2 zł do 7 zł – informacja na dzień 28.01.2019).
 6. Jeśli potrzebujesz dodatkowego bagażu, kliknij „Wybierz opcje dodatkowe” a następnie „Dodaj do wyjazdu” (w cenę biletu jest wliczony bagaż podręczny (7 kg) oraz bagaż przewożony w luku (20 kg).
 7. Za bilet możesz zapłacić rożnymi metodami płatności. W przypadku aplikacji na telefon możesz uregulować płatność za pomocą szybkiego przelewu, karty kredytowej lub debetowej, PayPal czy też Google Pay. Kliknij na opcję „Potrzebuję rachunku” jeśli życzysz sobie faktury za zakupiony bilet.
 8. Możesz skorzystać z opcji „Powiadomienia SMS”. Ustaw suwak w pozycji aktywnej, przesuwając go w prawą stronę i wpisz swój numer telefonu. Wówczas w sytuacji wystąpienia opóźnień czy zmian w rozkładzie jazdy, zostaniesz o tym poinformowany.
 9. Jak już wspominaliśmy na początku artykułu, możesz uiścić składkę na ochronę klimatu aby skompensować emisję CO2 ze swojej podróży. Pieniądze zostaną przekazane m.in. na projekty ochrony środowiska w krajach rozwijających się. Przesuń suwak w prawą stronę.
 10. Na koniec zaakceptuj „Warunki Rezerwacji”, „Ogólne Warunki Przewozu” oraz „Politykę Prywatności”, ustawiając suwak w pozycji aktywnej. Zatwierdź swój wybór klikając przycisk „Kup”. Prawda, że to łatwe? 🙂
 11. Nie musisz drukować biletu. Wystarczy, że przed podrożą pokażesz kierowcy kod QR biletu. Bilet w postaci załącznika PDF zostanie wysłane na Twój adres e-mail podany podczas rezerwacji.
 12. Spodobało się Tobie podróżowanie z FlixBus? Pomyśl o koncie użytkownika. Dzięki temu będziesz mógł zapisać swoje metody płatności i jeszcze szybciej i sprawniej kupować bilety. Kliknij na ikonę ludzika, znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu a następnie zarejestruj się, wybierając opcję „Potrzebuję konta FlixBus”. Podaj imię, nazwisko, adres e-mail oraz hasło. Jeśli korzystasz z Facebooka możesz połączyć się za pomocą serwisu społecznościowego.

Więcej

https://www.flixbus.pl/

Pytania?

Masz problem z kupnem biletu na swoim telefonie? Daj znać –  skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments