Ponad 80% gospodarstw domowych w Polsce w ostatnim czasie wymieniło swoje zwykłe telewizory na Smart TV. Patrząc się jak te telewizory zapewniają dostęp do wielu czołowych dostawców mediów, łatwo zrozumieć, dlaczego ludzie je wybierają. Jednak inteligentne produkty wciąż potrzebują pewnych ulepszeń. Korzystanie z VPN to idealne rozwiązanie dla niedociągnięć Smart TV.

Telewizory Smart TV zmieniły naszą rozrywkę. Zamiast jednej transmisji na żywo oferują mnóstwo aplikacji i usług do wideo, muzyki, telewizji i nie tylko. Kolejną atrakcją Smart TV jest zwiększony dostęp do katalogów treści. Wszystkie główne usługi streamingowe, w tym Netflix, HBO i Amazon, oferują aplikacje Smart TV wraz z wieloma innymi dostawcami niszowymi.

Osoby posiadające inteligentne domy mogą z łatwością synchronizować te innowacyjne telewizory ze swoją siecią wewnętrzną. Możesz ich używać jako centralnego huba do sterowania urządzeniami i wykorzystywać swoje telefony i tablety jako piloty.

Jednak, podobnie jak w przypadku każdej pionierskiej technologii, SmartTV nadal ma pewne istotne wady. W związku z tym ten artykuł dostarczy podstawowych informacji o tym, jak skonfigurować VPN na telewizorze Smart TV i dlaczego jest to konieczne.

Dlaczego potrzebujesz VPN dla swojego Smart TV

Oprogramowanie wirtualnej sieci prywatnej (VPN) działa, przekierowując połączenie przez alternatywny serwer, zanim uzyska się dostęp do aplikacji i witryn internetowych.

Otrzymujesz nowy adres IP, a początkowy tunel danych jest szyfrowany. Korzystanie ze Smart TV VPN ma dwie zalety:

Odblokuj treści blokowane geograficznie

Wszystkie katalogi treści podlegają jurysdykcji licencji na transmisję. Te ograniczenia powodują brak dostępności treści w zależności od lokalizacji geograficznej. Dostawcy streamingu określają, kto co widzi, używając adresu IP przy każdym połączeniu przychodzącym. Używając VPN do przydzielania obcego adresu IP serwera, uzyskujesz dostęp do katalogów w tym miejscu. Na przykład, korzystając z VPN z japońskim serwerem IP, będziesz miał dostęp do wszystkiego, co ma do zaoferowania japońska kinematografia, i działa to podobnie z serwerami w różnych krajach.

Dodatkowe zabezpieczenia przed hakerami

Wraz ze wzrostem wzajemnych połączeń między urządzeniami rośnie ryzyko bezpieczeństwa. Doniesienia o hakerach wykorzystujących telewizory Smart TV do monitorowania nawyków życiowych i uzyskiwania dostępu do komputerów domowych to tylko przykład zagrożenia. Zrozumienie VPN pozwala zwiększyć świadomość bezpieczeństwa, w tym jak bezpiecznie streamować w serwisie Netflix i jak chronić dane karty podczas dokonywania zakupów online.

Uzyskaj najlepszą sieć VPN dla swojego smart TV

Znalezienie najlepszych usług VPN wymaga trochę wiedzy. Należy zwrócić szczególną uwagę cztery aspekty, aby zapewnić wysokiej jakości ochronę. Wielu dostawców oferuje również dodatkowe funkcje, które także mogą być interesujące.

  • Duże prędkości oznaczają płynną usługę bez błędów, opóźnień i kolejek do połączenia.
  • Niektóre sieci VPN przerywają połączenie podczas oglądania, co może być niezwykle frustrujące. Poszukaj VPNa z gwarancją dostępności, aby zapewnić niezawodność.
  • Duża sieć serwerów zapobiega zapychaniu się łącza, co dramatycznie wpływa na prędkość. Sprawdź również lokalizacje serwerów, aby upewnić się, że możesz uzyskać dostęp do swojego pożądanego katalogu multimediów.
  • Obsługa klienta. Wszystkie usługi mają czasem błędy, dlatego niezbędne są szybkie rozwiązania. Szukaj opcji natychmiastowej obsługi klienta i szybkiego czasu reakcji.

Większość ludzi automatycznie wybiera darmową sieć VPN, ale tym dostawcom brakuje wielu z powyższych cech. Jeśli masz ograniczony budżet, skorzystanie z ograniczonych okresów próbnych jest fantastycznym kompromisem.

Podsumowanie

Telewizory Smart TV już teraz są rewolucyjne ze względu na ich zdolność do zwiększania możliwości domowej rozrywki. Jednak dzięki VPN uzyskujesz dostęp do jeszcze większych ilości fantastycznych filmów, programów telewizyjnych, muzyki i gier. Ponadto ochroni cię to przed stale rosnącym i zmieniającym się zagrożeniem cyberprzestępczością. Dopóki ograniczenia i zagrożenia dotyczące Smart TV nie zostaną rozwiązane przez producentów, zalecamy, aby każdy użytkownik zainstalował VPN!

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments