Coraz więcej firm w Polsce zajmuje się projektowaniem i produkcją generatorów ozonu. Tego typu urządzenia cieszą się obecnie dużą popularnością i coraz częściej wykorzystywane są do ozonowania powietrza, wody, klimatyzacji i ciągów wentylacyjnych. Polskie ozonatory używane są w różnych sektorach gospodarki, cechują się wysokim wskaźnikiem wydajności i cieszą się zaufaniem szerokiego grona klientów. Obecnie, ze względu na pojawienie się pandemii koronawirusa, gwałtownie wzrósł popyt na tego typu urządzenia. Wykorzystuje się je do dezynfekcji przestrzeni publicznej, aby chronić społeczeństwo przed zarażeniem.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem ozonatora?

Poszczególne urządzenia, zarówno zagraniczne, jak i polskie ozonatory, posiadają zróżnicowane parametry. Przed zakupem konkretnego modelu warto przeanalizować właściwości poszczególnych urządzeń, a także własne potrzeby, aby mieć pewność wyboru najbardziej odpowiedniego sprzętu. Pod uwagę warto wziąć następujące czynniki:

  • Cel ozonowania – innego rodzaju ozonator nadaje się do odkażania dużych powierzchni, a zupełnie inne urządzenie sprawdzi się oczyszczając małe przedmioty lub artykuły spożywcze. Zależnie od oczekiwanych efektów, zdecydować się można na ozonator przeznaczony do warunków domowych, bądź bardziej specjalistyczny sprzęt idealny np. do odgrzybiania pomieszczeń, pozbycia się zapachu wilgoci lub spalenizny,
  • Wydajność generatora – wydajność urządzenia liczona jest w gramach produkowanego ozonu na godzinę. Dobierając ją, należy wziąć pod uwagę cel ozonowania i kubaturę pomieszczeń. Profesjonalne polskie ozonatory generują nawet tysiące miligramów ozonu na godzinę,
  • Częstotliwość użytkowania sprzętu – czas pracy konkretnych modeli waha się od kilku minut do kilkunastu godzin,
  • Rodzaj sterowania – do wyboru są ozonatory bezobsługowe oraz sterowane manualnie,
  • Funkcje dodatkowe – interesująca i przydatna jest np. funkcja jonizacji powietrza, dzięki której wyrównany zostaje poziom jonów dodatnich i ujemnych w pomieszczeniu. Oprócz tego jonizator ma doskonały wpływ na organizm i samopoczucie człowieka.

Polskie ozonatory – charakterystyka i zastosowanie

Produkowane w Polsce generatory ozonu to wysokiej jakości urządzenia, wykonane z nowoczesnych materiałów i przy użyciu sprawdzonych technologii. Nie ustępują one pod żadnym względem zagranicznym urządzeniom. Do głównych zalet polskich ozonatorów należą: niezawodność, skuteczność, długi czas pracy, wysoka jakość, bezpieczne działanie, bezawaryjność i łatwość w obsłudze.

Urządzenia te służą do oczyszczania domów, powietrza, wody i żywności. Z łatwością usuwają różnego rodzaju zanieczyszczenia, zapachy i alergeny. Ozon (posiadający działanie utleniające i antyseptyczne) niszczy bakterie, wirusy, grzyby i zarodniki pleśni. Oprócz tego generatory ozonu znajdują zastosowanie w:

  • dezynfekcji samochodów, usuwaniu zapachów z tapicerki oraz odgrzybianiu klimatyzacji,
  • oczyszczaniu wody(z bakterii, mikrobów i metalicznego posmaku),
  • oczyszczaniu żywności, szczególnie warzyw i owoców, które narażone były na opryskiwanie i nawożenie.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments