Prognozy na najbliższe dekady dla rynku nieruchomości są jednoznaczne – nawet pomimo problemów demograficznych potrzeba będzie budowania coraz to większej liczby nowych mieszkań w Bydgoszczy, ale także w wielu innych miastach. Obojętnie więc, gdzie szuka się mieszkania na sprzedaż, staje się przed fundamentalnym pytaniem – czy lepiej kupić mieszkanie deweloperskie, czy z rynku wtórnego?

Obydwa rozwiązania mają swoje wady i zalety. Niestety, w przypadku nieruchomości z rynku wtórnego o wielu mankamentach się zapomina. Część z nich dotyczy aspektu finansowego. W przeciwieństwie do skorzystania z wybranej oferty mieszkania na sprzedaż od dewelopera w takim wariancie konieczne jest opłacenie podatku od czynności cywilnoprawnych (tzw. podatek PCC, stawka 2% wartości nieruchomości). Do tego należy doliczyć koszty administracyjne i – z reguły – prowizję agencji nieruchomości (ok. 1 – 3% wartości mieszkania w zależności od miejscowości).

Decydując się na zakup nowego mieszkania w Bydgoszczy lub w innym mieście, można liczyć na uniknięcie powyższych kosztów. Oprócz tego ma się pewność, że nieruchomość pozbawiona będzie jakichkolwiek wad ukrytych, czego nie można powiedzieć o wszystkich mieszkaniach na sprzedaż z rynku wtórnego. Częstym problemem nabywców są trudne do dostrzeżenia w trakcie oględzin, ale wciąż niebezpieczne dla zdrowia, grzyby lub pleśń.

Ważnym atutem przemawiającym za wyborem nowego mieszkania staje się również nowoczesne budownictwo. Obecne standardy sprzyjają wyższemu komfortowi życia. Budlex, jako spółka realizująca projekty deweloperskie od ponad 32 lat, stosuje wyłącznie najnowsze normy budowlane. Doskonale wiemy, jak ważna jest odpowiednia izolacja akustyczna ścian, lokalizacja osiedli mieszkalnych, dostępność do nowoczesnych placów zabaw, a także kwestie związane z bezpieczeństwem.

Mieszkania na sprzedaż – Warszawa

Stolica jest z pewnością największym i najprężniej rozwijającym się rynkiem nieruchomości. Wyszukiwane w internecie hasło „mieszkania Warszawa” bije rekordy popularności. Bez względu na bieżące fluktuacje rynek warszawskich mieszkań na sprzedaż będzie wraz z rosnącym zapotrzebowaniem (popytem) coraz większy.

Jednocześnie stolica nie jest rynkiem najłatwiejszym dla Klienta. Wobec tego, decydując się na zakup mieszkania deweloperskiego w Warszawie, należy dokładnie zapoznać się z ofertami także pod kątem wiarygodności samego dewelopera. Kluczowe jest doświadczenie, gdyż pokazuje, że ma się do czynienia z uczciwym podmiotem. Warto też wcześniej poznać dotychczasowe realizacje. Znaczny wpływ na postrzeganie firmy będzie miał też rodzaj kontaktu z Klientem. Te i wiele innych aspektów są priorytetami w działalności Spółki Budlex. Od ponad trzech dekad dbamy o to, aby nasze mieszkania na sprzedaż satysfakcjonowały Klientów pod każdym możliwym względem!

Mieszkania na sprzedaż w pozostałych miastach

Również w innych miastach występuje długoterminowa tendencja wzrostowa w zakresie rynku nowych mieszkań. Olsztyn, przykładowo, to barwna stolica województwa warmińsko-mazurskiego i jednocześnie świetne miejsce do zamieszkania, a także lokalizacja wielu atrakcyjnych projektów developerskich Budlex. W latach 1980 – 2018 liczba mieszkańców Olsztyna zwiększyła się o ponad 30%, wynosząc ponad 173 tysiące mieszkańców.

Pozytywne tendencje na rynku zauważalne są również w województwie kujawsko-pomorskim. W Bydgoszczy i Toruniu – mieszkania na sprzedaż będą cieszyły się cały czas stabilnym popytem. Mieszkanie w Bydgoszczy lub w Toruniu ma wiele zalet. Obydwa miasta są stolicami i głównymi centrami województwa kujawsko-pomorskiego, największymi ośrodkami biznesowymi, kulturalnymi i naukowymi (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy).

Mieszkania deweloperskie – największe zalety

Powyższe przykłady pokazują, że bez względu na to, gdzie poszukuje się mieszkania, za kupne nowej nieruchomości zawsze będą przemawiały liczne zalety. Nowe budownictwo, windy, ochrona i monitoring, portiernie, hale garażowe oraz nietuzinkowa estetyka – to wszystko oferujemy w ramach realizowanych projektów deweloperskich. Już teraz zapraszamy Państwa do kontaktu.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments